Eestile koidab uduse jutu koalitsioonilepe

Nii EKRE juht Mart Helme (vasakul) kui Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder (paremal) ütlesid, et praegu on vara midagi sünnitusosakonna taasavamise kohta lubada. FOTO: Tairo Lutter

Koalitsiooniläbirääkimistelt tulevad «päike tõuseb idast»-stiilis kokkulepped viitavad ekspertide sõnul sellele, et üksteist umbusaldav kolmikliit võib sünni korral kaasa tuua Eesti viimaste aegade ühe üldsõnalisema koalitsioonileppe. Tööle asuv valitsus hakkaks otsuseid langetama pigem jooksvalt, osa põliseid vaidlusteemasid võidakse aga sootuks kalevi alla lükata.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viiendat päeva Stenbocki majas kulgevatelt Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsiooniläbirääkimistelt pole avalikkuse jaoks seni kuigi palju sõelale jäänud.

Välis- ja julgeolekupoliitika plokist sai valija teisipäeval kinnituse, et Eesti jääb Euroopa Liitu ja NATOsse.

Päev hiljem saavutati maaelu plokis konsensus toetada mesilasperesid ja põllumehi, ent sedagi üldsõnaliselt. «Kokkuleppeid, kuidas nende eesmärkideni jõuda, ei saavutatud ja polegi vaja saavutada. Need otsused arutatakse läbi ja võetakse vastu siis, kui on seda vaja teha,» paljastas Postimehele EKRE delegatsiooni kuulunud värske parlamendiliige Merry Aart.

15.03.2019 18.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto