Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (1) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (1) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (1) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (1) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Priit Humal: Rail Balticu rahastuses pole midagi kindlat

1 min lugemist
Priit Humal FOTO: Tiit Lepp

Keit Kasemetsa artiklist (TPM 14.3) võib jääda eksitav mulje, nagu oleks Euroopa Liidu järgmise eelarveperioodi ettepanekus Rail Balticu (RB) jaoks raha kavandatud. See pole tõsi.

Euroopa ühendamise rahastu (CEF) järgmise perioodi ettepanekus on küll 40 miljardit eurot, kuid projekte, mis sellele rahale pretendeerivad, on üle 500. Kokku on vaja põhivõrgu koridoride piiriülestesse projektidesse kulutada üle 700 miljardi euro.

RB osas pole sõlmitud kokkulepet, et projekti rahastatakse kindlas summas kuni lõpuni. Taotlusi ja otsuseid tehakse väikeste osadena ning senine positiivne otsus ei taga järgmist rahastust. CEFi eesmärk on väikese rahaga võimalikud suured investeeringud käima lükata. Projekti lõpuni finantseerimise kohtustust ei võeta.

Senine raha Rail Balticule on tulnud igale riigile tema suuruse järgi eraldatud ümbrikust. Eestile oleks sama summa eraldatud ka juhul, kui me Rail Balticut poleks ehitama hakanud. Rail Balticu tõttu on jäetud ette valmistamata teised projektid, milleks CEFist võiks raha saada, näiteks Tartu ja Tallinna vahelise raudtee kiiruse suurendamine.

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto