Islamiriigi seksiorjad peavad kodumaale naasmiseks lapsed jätma

Eelmisel nädalal alustati Iraagis Kocho külas 2014. aastal ISISe tapetud ja ühishauda maetud ligi 600 jeziidi mehe surnukeha väljakaevamist. FOTO: Zaid Al-obeidi/AFP/Scanpix

Äärmusrühmituse Islamiriik (ISIS) röövitud ja seksiorjadeks müüdud jeziidi naised peavad kogukonna tugeva surve tõttu langetama valiku, kas jätta kodumaale naastes maha oma vangistuses sündinud lapsed või jääda teadmata ajaks põgenikelaagrisse koos naistega, kes liitusid äärmuslastega vabatahtlikult.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Äsja täisealiseks saanud jeziidi neiu Jehan rööviti ISISe poolt viis aastat tagasi, kui ta oli vaid 13-aastane, ja müüdi Tuneesia päritolu ISISe võitlejale. Niinimetatud ISISe kalifaadi aladel elatud aastate jooksul sünnitas ta kolm last ja kui mõne nädala eest lähenesid tema senisele kodupaigale Baghuzi linnale ISISe vastu võitlevad jõud, õnnestus naisel viimaks orjusest põgeneda.

Süürias asuvasse kurdide hallatavasse laagrisse sattunud 18-aastane Jehan oli kindel, et peagi ootab teda ees naasmine kodumaale Iraaki, Sinjari mäe piirkonda, kust ISIS ta 2014. aastal röövis. Paraku teatati talle, et ISISe aladel sündinud lapsi ta kaasa võtta ei tohi, kirjutab The Times.

18.03.2019 20.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto