Sisukord
Eesti
Tänane leht

EMTA mure hiina tudengite tasemega hakkab möödanikku vajuma

3 min lugemist
Hiinast pärit metsasarve õppejõud Ye Pan tunnistab, et tema kodumaa parimad noored muusikud EMTAsse õppe kõrgest kvaliteedist hoolimata ei tule ja eelistavad õppida Saksamaal või Soomes. FOTO: Sander Ilvest

 Mart Helme info muusikaakadeemias «kääksutavate ja kõõrutavatest» hiina tudengitest on iganenud, sest uue rektori ametisse saamisega on vastuvõtusõel ülikoolis tihedamaks muutunud. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Mart Helme (EKRE) lausus üleeile, et muusikaakadeemias õpib «lastemuusikakooli tasemel üliõpilasi Hiinast», pole see küll päris õige, ent ometi on selles oma tõetera. Akadeemia töötajate hinnangul on hiina tudengid valmistanud peavalu, kuid rektori vahetus on olukorda märkimisväärselt parandanud.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kontrabassi õppejõud Mati Lukk sõnas, et hiina tudengite tase alati akadeemia nõuetele ei vasta. «Paljud tulevad siia, kõrgemasse õppeasutusse, laste muusikakooli tasemega. See seab lati kohe allapoole. Arvestuste ja eksamite hindamisel kehtib n-ö Hiina ja meie tudengite nivoo,» rääkis ta.

20.03.2019 22.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto