Kui kurjus tuleb seest

Filmirežissöör Jordan Peele. FOTO: Claudette Barius

«Inimese suurim vaenlane on tema ise,» ütleb üks Hollywoodi kuumimaid nimesid, filmilavastaja Jordan Peele, tutvustades oma uut filmi «Meie» («Us»), mida reklaamitakse kui «Peele’i uut õudusunenägu». Julgelt võivad seda siiski vaadata ka need, kes õudusfilmi žanrist suurt lugu ei pea, sest selles teevad fantastilised rollid Marveli «Mustas pantriski» koos mänginud Lupita Nyong’o ja Winston Duke ning seriaalist «Handmaid’s Tale» tuntud Elisabeth Moss, nalja saab kõvasti ja pigem võib seda vaadata kui trillerit. Ka filmi sisse peidetud sõnum — kurjus ei pruugi alati väljast tulla, vaid võib peituda hoopis meie enda sees — mõjub Eesti poliitilist olukorda arvestades üllatavalt aktuaalselt.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Saite oma lavastajadebüüdi, filmi «Kao ära» eest tohutult auhindu ja lisaks ka parima originaalstsenaariumi Oscari. Kinosõbrad muidugi ootasid küüsi närides uut filmi. Kas kõrgeks aetud lootused ka soorituspainet põhjustasid?

Oscari võit oli täiesti pöörane hetk mu elus ja ehmatas ausalt öeldes täitsa ära. Samas, selle asja pärast enam muretsema ei pea, see unistus on nüüd täitunud (naerab). Aga jah, muidugi pani pinge peale, sest kõik muudkui küsisid, mida ma nüüd järgmisena teha kavatsen ja hoiatasid, et ma ei tohi latti alla lasta.

Kuidas te sellise pinge all üldse uut filmi alustasite?

Tegin endale teene ja läksin mõttes tagasi aega, mil alustasin «Kao ära» stsenaariumiga. Tollal võtsin endale eesmärgiks teha niisugune film, mida ma sooviksin, et keegi mulle teeks. Ja nüüd, filmiga «Meie», alustasin täpselt samast punktist.

21.03.2019 23.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto