Sisukord
Muusika
Postimees
23.03.2019
Majandus Luunja kurgi tippaeg saabub talvel Välismaa Üle õlleaja läinud Brexitile seati uus piir (2) KOHALIK VAADE. Roimar vangis, idee vabaduses Tutanhamoni varakambri näitus võib purustada rekordid (2) Arvamus Miks jaapanlased on vaimustunud Eesti kunstniku näitusest? (1) Juhtkiri: Brexit Euroopal jalus (1) Marko Suurmägi: pere on raha (1) Kaks Raimond Kaljulaidi (19) 200 000+! Kelle oma on «Kõigi Eesti»? (31) Meeldetuletus lintšijaile (9) Tiina Vähi: hundirahvas eestlased (2) Popmuusika, mis võiks meeldida Varro Vooglaiule Juurikas. Jüri Ratase valitsemise kuldjuubeli tähistamise kava (7) Nädala plaat. Millesse uskuda? Kultuur Miks jaapanlased on vaimustunud Eesti kunstniku näitusest? (1) Popmuusika, mis võiks meeldida Varro Vooglaiule Juurikas. Jüri Ratase valitsemise kuldjuubeli tähistamise kava (7) Nädala plaat. Millesse uskuda? Sport Denver Nuggets – hooaja märkamatu üllataja Mart Soidro: sporditegelased haarasid sule (6) Janari Jõesaar: ootangi endalt kogu aeg häid etteasteid Kodu Tehasemajad kerkivad kiirelt ja muretult AK Miks jaapanlased on vaimustunud Eesti kunstniku näitusest? (1) Tiina Vähi: hundirahvas eestlased (2) Popmuusika, mis võiks meeldida Varro Vooglaiule Juurikas. Jüri Ratase valitsemise kuldjuubeli tähistamise kava (7) Nädala plaat. Millesse uskuda? Arter 2 VIDEOT Arteri suur lugu! Moegeenius Aldo Järvsoo: Ükski vanem pole ära teeninud, et laps talle valetaks (4) Kes peab päästma maailma? (4) Neeme Raud: nõrganärvilistel meediat mitte tarbida! (36) Soome suusalegend Eesti dopinguskandaalist: paneb imestama, et sellised asjad toimuvad (6) Tuntud raadiohääle kaksikelu Filmiarvustus «Meie»: võluv perekond rätsepakääridega (1) Tuuluta menüü kevadiselt kergemaks: viis paastuaja toitu Soolopurjetaja naine loeb hommikuti ookeanide tormiprognoose Genfi autonäitus. Millist tulevikku ennustavad ideeautod? (1) Genfi autonäituse järelkajad. Õnnitleme juubilare! Pluss 7 imelikku asja, mis silma jäid VIDEO. Kapid tulevad: laiad õlad on moes! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat. Millesse uskuda?

2 min lugemist
The Cinematic Orchestra ehk Jason Swinscoe (vasakul) ja Dominic Smith. FOTO: B+

Londonis möödunud sajandi lõpul kogunenud nu-jazz’i pioneeri The Cinematic Orchestra eelmisest albumist on möödas tosin aastat. Ei ütleks, et oleks osanud oodata comeback’i, ja veel millist comeback’i! Olen nüüd „To Believe’i“ seltsis veetnud nädal aega. Esialgset eufooriat ei maksa alati usaldada, aga esimese kuulamiskorra järgne veendumus on süvenenud päev-päevalt. Ülivõrdeid ei maksa niisama pilduda, aga „To Believe“ on ikka üks väga võimas album.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

The Cinematic Orchestra ei olnud vahepeal lagunenud. Nad lihtsalt ei plaadistanud, vaid ajasid omi asju ja andsid aeg-ajalt kontserte. Vahel oodatud, vahel pisut ootamatutes kohtades. New Yorgis tulid lavale näiteks Mahavishnu Orchestra ja John McLaughliniga.

The Cinematic Orchestra oli paarkümmend aastat tagasi üks nu-jazz’i skeene teerajajatest. Nüüd panid selle bändi loojad ning võtmefiguurid Jason Swinscoe ja Dominic Smith uue albumiga jala maha situatsioonis, kus jazz on ühel või teisel moel vastu kõlamas hiphopist ambient’ini. Kendrick Lamar ega Leon Vynehall ei saa läbi jazz’ita. Rääkimata enam-vähem stiilipuhastest jazz-artistidest nagu näiteks Kamasi Washington. Seda huvitavam on fakt, et The Cinematic Orchestra ise ei kõla enam eriti jazz’ilikult ning isegi jazztronica pole päris korrektne stiilitermin.

22.03.2019 25.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto