T, 6.12.2022

Denver Nuggets – hooaja märkamatu üllataja

Indrek Raudkivi
, reporter
Denver Nuggets – hooaja märkamatu üllataja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Denver Nuggetsi tsenter Nikola Jokic
Denver Nuggetsi tsenter Nikola Jokic Foto: Charles Krupa/AP/Scanpix

Mis seob neid 13 NBA korvpalliliiga meeskonda: Phoenix Suns, LA Clippers, Toronto Raptors, Utah Jazz, Minnesota Timberwolves, New Orleans Pelicans, Memphis Grizzlies, Oklahoma City Thunder, Charlotte Hornets, Indiana Pacers, Orlando Magic, Brooklyn Nets ja Denver Nuggets? Õige vastus on, et neil klubidel puudub NBA meistritiitel.

Kas õnnetust kuraditosinast tiimist jääb selle hooaja lõpuks alles tosin? Ei me ette tea, kuid ülal loetletud meeskondadest on kõige paremad šansid esmakordsele tiitlivõidule Nicke Nurse’i juhendataval Toronto Raptorsil ja Michael Malone’i taktikepi all mängival Denver Nuggetsil, mõlemad asuvad oma konverentsis küllalt kindlalt teisel positsioonil.

Denver on üks neist NBA korvpalliliiga klubidest, kelle fännid pole veel kunagi kodulinna tänavatel NBA tšempioniks tuleku puhul juubeldada saanud. 1976. aastal maailma parima korvpalliliigaga liitunud Nuggetsi kõige tublim saavutus on jõudmine Läänekonverentsi finaali kolm korda, viimati kümme hooaega tagasi. Siis kaotati Los Angeles Lakersile mängudega 2:4.

Viimasel viiel aastal pole Denver play-off’idesse jõudnud. Käimasoleval hooajal võib kõik muutuda

Märksõnad
Tagasi üles