Sisukord
Maailm
Postimees

REPORTAAŽ. Pariisi politsei rangemad meetmed ohjeldasid kollavestide mäsu

2 min lugemist
  • Kollavestide proteste kajastanud Postimehe fotograaf otsiti neli korda läbi.
  • Protestide kontrolli alla saamisele aitas kaasa toimumispaiga vahetus.
  • Üks kollaveste valvanud politseinikest sai töökohustusi täites südamerabanduse.
24.03.2019. Tallinn. Kollavestide meeleavaldus märtsis2. FOTO: ERIK TIKAN/ Postimees grupp FOTO: Erik Tikan FOTO: Erik Tikan

Kui ma laupäeval umbes kella kümne ajal hommikul Prantsusmaal Pariisis Champs-Élysées’ piirkonnas kollaveste jahtisin, otsiti mind esimese tunni jooksul neli korda läbi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Detsembris juhtus seda vaid korra, ent kotis olev kiiver, kaitseprillid ja respiraator siis veel probleeme ei tekitanud. Kuulnud, et kollavestide kogunemine toimub Eiffeli torni lähistel, Trocadéro väljakul, seadsin sammud sinna. Kohale jõudes nägin seal sadakonda rahumeelset demonstranti.

Suurem marss toimus Montmartre’i piirkonnas kuhu tuli sõita metrooga. Metroojaama sissepääsu juures otsisid politseid läbi kõik, kes vähegi kahtlased näisid. Möödusin viieliikmelisest poistekambast, kes kõik oma seljakottide sisu politseile ette näitasid. Kui piletit ostsin, ilmusid ei kusagilt välja viis erariietes politseid, kes ühe kahtlusaluse nurka surusid ja vahistasid.

Jõudes Montmartre’ linnaossa, leidsin eest tuhandeid kollaveste, kes suhteliselt rahumeelselt Sacré-Cœuri katedraali juurde marssisid. Seal lehvitati lippe ja karjuti loosungeid.

23.03.2019 26.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto