Sisukord
Arvamus
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (6) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad Aasia majanduste taastumine läheb hapralt Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (2) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (7) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? (1) 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Paloma Krõõt Tupay: riiki ei saa juhtida nagu ettevõtet

3 min lugemist
Ettevõtte juht. Pilt on illustratiivne. FOTO: Sunhome

Tööandjana ei sunni mind keegi palkama alaealisi, pensionäre, läbikukkunuid ega heidikuid. Riik aga oma elanikke ei vali, kirjutab Tartu Ülikooli riigiõiguse õppejõud Paloma Krõõt Tupay ettevõtjate riigireformikava kriitikaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale
  • Ettevõtjaid tuleb tunnustada jõupingutuste eest.
  • Firma juhtimise eesmärk ei ole ka võimalikult laiaulatuslik ning kaasav diskussioon. Riigikorralduses nimetame seda aga demokraatiaks.
  • Selge käsuliin, nagu soovivad näha ettevõtjad, vabastab peaministri kahtlemata tüütust kompromissi otsimisest ministrite ja ministeeriumite vahel. See vabastab samas ka valitsuse sisedemokraatlikust otsustusprotsessist, mis nõuab tasakaalu leidmist väga erinevate huvide vahel.
04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto