Sisukord
Arter
Postimees
30.03.2019
Eesti Uus-Meremaa massimõrvar pendeldas nädala Eesti ja Läti vahet (58) Majandus Ränkade kahtluste süü langes taanlastele tagasi (1) Swedbanki väärtusest kadus ligi 9 miljardit eurot (1) Välismaa Briti parlament lükkas Theresa May leppe järjekordselt tagasi Brexiti tõttu koliti ka piraaditõrjebaasi «Ainult pime ei näe Ukrainas muutusi!» (6) Omaaegne «sündsusetus» sirgus 30 aastaga väärikaks Arvamus Mees, kes mõtles teisiti Nädala plaat. Vaikne ameeriklane Anna Kaneelina tahab enamat Kultuur Mees, kes mõtles teisiti Anna Kaneelina tahab enamat Kodu Talvekindel kodu sünnib hoopis kevadel AK Suur lugu: Mendelejevi tabel 150 - pikk ja okkaline tee elementide pusle kokku saamiseni Film, mis painutas reaalsust Võim pole ainult ametikoht või positsioon, vaid ühtlasi ka meeleseisund (1) Mees, kes mõtles teisiti Nädala plaat. Vaikne ameeriklane Anna Kaneelina tahab enamat Juurikas: ERRi võib juhtida robot Arter Perearst Le Vallikivi: Eestis kulutatakse raviraha tervete inimeste rahustamiseks (20) Suur lootus loomaomanikele: jah, lemmikut saab kloonida! (2) Justin Petrone: kui Vargamäel olnuks üks Petrone, olnuks ta kõrtsmik (1) Omaan on avastamist ootav araabia maailma vanaema Maailmakuulsa Oudolfi aed kui Kört-Pärtli särk pühapäeva hommikul Lastega Hispaanias: suhtlemine on hispaanlaste hea elu retsept Vana naine! Ja polegi veel surnud? Kaneelikala? Tallink Silja Line`i peakokk Anti Lepik annab juhatust, kuidas seda teha Sõiduproov. Lexus UX: 7 küsimust ja vastust Kellele ja milleks vana võimendi? Mis maksab lausa tuhandeid eurosid! (1) Mis on kevade viis õige tähtsamat moevärvi? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kellele ja milleks vana võimendi? Mis maksab lausa tuhandeid eurosid!

3 min lugemist
Thorens, Garrard, Sansui, Dual, Denon on kõik väärikad plaadimängijad. FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Seitsmekümnendate aastate stereosüsteeme müüakse veebikuulutustes, tegutsevad «organid» – vastavad kauplused. Kodudesse muretsetakse klassikalisi audioseadmeid nii kuulamiseks kui ka sisekujunduseks. Need on huvitavad, väärikad ja kallid asjad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«On hetki,» kõlab Georg Otsa laul sumedalt Tallinna Paldiski maantee vanastereote poes Hificlassic. 1970. aastate tippgrammofonil Rotel keerleb kunagise Nõukogude Liidu firma Meloodia monoplaat, helivõimendi kaubamärk on McIntosh. Riiulitel on võimendid, vinüülplaadimängijad, põrandal kõlarid eelmisest sajandist. Kas vanakraamipood?

«70ndate ajastu meeldib audiofiilidele, see oli võimendite ja ressiiverite ehitamise kuldajastu. Samuti 80ndad. Siis katsuti teha paremat ja kallimat tehnikat, üksteist kvaliteediga üle trumbata. 90ndatel algas digitaalajastu, vinüülplaadid visati minema ning soe ja pehme sound kadus ära,» räägib 18 aastat vanastereotega tegelenud Rein Känd.

Ta loetleb eriti kvaliteetseid kaubamärke tollest ajajärgust:

29.03.2019 01.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto