R, 27.01.2023

«Mu rusikad ootavad neid,» postitas mees ja peksis immigrandi läbi

Ülevaade vihakuritegudest Eestis
Martin Laine
, reporter
«Mu rusikad ootavad neid,» postitas mees ja peksis immigrandi läbi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 75
Valvekaamera kaader jäädvustas vaenumotiivil toime pandud peksmise Zelluloosi spordiklubi fuajees. Päev enne ähvardas ründaja sotsiaalmeedias pagulasi.
Valvekaamera kaader jäädvustas vaenumotiivil toime pandud peksmise Zelluloosi spordiklubi fuajees. Päev enne ähvardas ründaja sotsiaalmeedias pagulasi. Foto: Kohtutoimik

Pakistani kodanik peksti läbi tema päritolu tõttu, homoseksuaalsete inimeste vastu toetust üles näidanud mehele tungiti mutrivõtmega kallale, mustanahalise mehe naaber vehkis noaga tema ukse taga ja pagulasele sülitati näkku. Kõigi nende tegude motiiv oli sama: viha teistsuguste inimeste vastu. Motiiv, mida enamik Euroopa Liidu riike karistab eraldi.

«Mu rusikad ootavad neid,» kirjutas oma Facebooki seinale immigrantide suunas ähvarduse 26-aastane Revo Pehlak. Piisab heita vaid üks pilk Pehlaku sotsiaalmeediasse ja selgelt on näha tema vaenulik suhtumine immigrantidesse. Järgmisel päeval tungiski ta juhuslikule Pakistani kodanikule kallale.

Aastaid Eestis elanud Abdul ei ole pagulane, vaid usin ettevõtja – oma eriala spetsialist, kes on leidnud Eestist nii väljakutsed kui armastuse.

Märksõnad
Tagasi üles