R, 27.01.2023

Swedbank klaarib arveid: pettusekahtlus tegi lõpu 30-aastasele karjäärile

Swedbank klaarib arveid: pettusekahtlus tegi lõpu 30-aastasele karjäärile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Aktsionärid ei vabastanud vallandatud Swedbanki tegevjuhti Birgitte Bonneseni vastutusest möödunud majandusaasta eest. Bonnesen kinnitas, et ta ei tunne, et oleks midagi valesti teinud.
Aktsionärid ei vabastanud vallandatud Swedbanki tegevjuhti Birgitte Bonneseni vastutusest möödunud majandusaasta eest. Bonnesen kinnitas, et ta ei tunne, et oleks midagi valesti teinud. Foto: Janerik Henriksson/Afp /Scanpix

Skandaalide keskmesse kistud Swedbank kutsus eile ametist tagasi tegevjuhi Birgitte Bonneseni. Panga nõukogule osutus viimaseks piisaks Rootsi majanduskuritegude büroo päev varem tehtud avaldus, et lisaks siseteabe lekitamises suuraktsionäridele kahtlustatakse panka börsi ja avalikkuse eksitamises. Justkui olnuks sündmuste ahela käivitanud rahapesukahtlusest veel vähe.

Väidetavalt olid panga kolm suurimat aktsionäri – Folksam, Alecta ja AMF – Bonneseni jätkamise vastu ja nõudsid teisipäeval tema lahkumist.

Panga nõukogu esimees Lars Idermark teataski eile enne aktsionäride üldkoosolekut börsile, et viimaste päevade sündmused on seadnud panga ülisuure pinge alla. «Seetõttu otsustas nõukogu ametist vabastada Birgitte Bonneseni,» teatas Idermark.

Ta märkis, et Bonnesen on kolme ametis oldud aastaga panustanud suuresti panga arengusse ja teinud Swedbankist juhtiva digitaalpanga. Enne Swedbanki tegevjuhtimist ohjas Bonnesen Swedbanki Balti pangandust. Ühtekokku on ta pangas töötanud 32 aastat, alates 1987. aastast.

Rootsi aktsionäride ühenduse juht Joacim Olsson ütles eile aktsionäride üldkoosolekul, et Bonneseni vabastamisest ei piisa ja terve Swedbanki juhatus peaks ametist taganema. Ta soovitas nõukogul otsida kiiresti uued juhatuse liikmed, kes taastaksid usu Swedbanki.

Märksõnad
Tagasi üles