Sisukord
Sõbranna
Postimees
30.03.2019
Eesti Uus-Meremaa massimõrvar pendeldas nädala Eesti ja Läti vahet (58) Majandus Ränkade kahtluste süü langes taanlastele tagasi (1) Swedbanki väärtusest kadus ligi 9 miljardit eurot (1) Välismaa Briti parlament lükkas Theresa May leppe järjekordselt tagasi Brexiti tõttu koliti ka piraaditõrjebaasi «Ainult pime ei näe Ukrainas muutusi!» (6) Omaaegne «sündsusetus» sirgus 30 aastaga väärikaks Arvamus Mees, kes mõtles teisiti Nädala plaat. Vaikne ameeriklane Anna Kaneelina tahab enamat Kultuur Mees, kes mõtles teisiti Anna Kaneelina tahab enamat Kodu Talvekindel kodu sünnib hoopis kevadel AK Suur lugu: Mendelejevi tabel 150 - pikk ja okkaline tee elementide pusle kokku saamiseni Film, mis painutas reaalsust Võim pole ainult ametikoht või positsioon, vaid ühtlasi ka meeleseisund (1) Mees, kes mõtles teisiti Nädala plaat. Vaikne ameeriklane Anna Kaneelina tahab enamat Juurikas: ERRi võib juhtida robot Arter Perearst Le Vallikivi: Eestis kulutatakse raviraha tervete inimeste rahustamiseks (20) Suur lootus loomaomanikele: jah, lemmikut saab kloonida! (2) Justin Petrone: kui Vargamäel olnuks üks Petrone, olnuks ta kõrtsmik (1) Omaan on avastamist ootav araabia maailma vanaema Maailmakuulsa Oudolfi aed kui Kört-Pärtli särk pühapäeva hommikul Lastega Hispaanias: suhtlemine on hispaanlaste hea elu retsept Vana naine! Ja polegi veel surnud? Kaneelikala? Tallink Silja Line`i peakokk Anti Lepik annab juhatust, kuidas seda teha Sõiduproov. Lexus UX: 7 küsimust ja vastust Kellele ja milleks vana võimendi? Mis maksab lausa tuhandeid eurosid! (1) Mis on kevade viis õige tähtsamat moevärvi? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Omaan on avastamist ootav araabia maailma vanaema

3 min lugemist
Araabia maailma vana, tasa ja targu talitava vanaemana kirjeldatud Omaan kujutab endast piirkonnas suuresti erandlikku nähtust. FOTO: Kaur Maran

Sultaniriik Omaan võimaldab heita pilgu rahumeelsesse ja küllaltki avatud Araabia poolsaarele ning jääb oma unenäolisuses pikaks ajaks kummitama.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ah et sa lähed nüüd Aafrikasse,» nentis suurem osa tuttavatest, kui neile oma plaanidest rääkisin. Tihtipeale tuli reisisihi demonstreerimiseks lõpuks telefon välja kraamida ja Google Mapsis Araabia poolsaare idatippu sisse suumida.

Araabia maailma vana, tasa ja targu talitava vanaemana kirjeldatud Omaan kujutab endast piirkonnas suuresti erandlikku nähtust. Rahulikus, turvalises ja küllaltki edukas riigis on küll absoluutne monarhia ja sultan Qaboosi pildid saadavad uudistajat pea kõikjal, piiripunktist külapoeni. Vähemalt väljastpoolt sisse vaatavale silmale näib, et tegemist on ühe haruldase juhtumiga – tõepoolest valgustatud monarhiga. Inimõigusorganisatsioonide raportid sellega küll ei nõustu, kuid erinevalt lähedal asuvatest Araabia Ühendemiraatidest on Omaan siiski suhteliselt liberaalne ning suure naabri Saudi Araabiaga ei kannata teda selle poolest võrreldagi. Aastaid verise kodusõja käes kannatava Jeemeni kõrval mõjub Omaan oma rahulikkuses aga suisa uimasena.

29.03.2019 01.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto