Sisukord
Eesti
Tänane leht

Väikelinnades joostakse tormi esimese korruse korteritele

5 min lugemist
  • Varem ära põlatud esimesest korrusest on saanud kõige kuumem kaup.
  • Väikelinnade väikseid esimeste korruste kortereid müüakse ka üle turuhinna.
  • Maaklerite sõnul on praegu kinnisvaraturul toimuv vananeva ühiskonna trend.
Helju ja Toivo Kihulasel Kuressaares seisab ees esimene kevad ilma suure aiata, kus alati harjutud nokitsema. FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Eesti väikelinnades võtab maad vananevale ühiskonnale iseloomulik kinnisvaratrend: karjuv puudus on tekkinud väikestest korteritest, kuhu trepist ronima ei pea.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põlvas üksi kõrgel kolmetoalises korteris elanud proua otsis endale hiljaaegu tulutult väiksemat esimese korruse korterit nii kaua, et kolis lõpuks maale. Tema jaoks oli peaasi, et pääseks raskest treppidest käimisest ega jääks oma koju vangi. Kuid mõne pisikese madalal asuva korteri müügile tulekut ta ära oodata ei jaksanudki. Ta pühkis Põlva tolmu jalge alt ja kolis hoopis suvilasse elama.

Krista Karask (70) on Kohtla-Järvel Ahtmes korteris elanud juba neli aastat. Sinna kolis ta laste utsitusel maalt, 50 kilomeetri kauguselt mereäärsest Aserist. Kogu varasema elu maal elanud ja seal veel viimatigi sadat lehma pidanud Karaskil tekkis nii suur loomaallergia, et hing kippus kogu aeg kinni jääma ja tervis käis muudkui allamäge. Seepärast tuligi linna poole vaatama hakata. Kuigi Ahtmesse kolides läksid hingamisraskused üle, naasis 20 aastat vagusi püsinud valu põlves, mille lehm oli kunagi jalaga puruks löönud.

30.03.2019 02.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto