Sisukord
Maailm
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kristi Raik: Donald Trumpi jüngrid Ida-Euroopas

3 min lugemist
  • Donald Trumpil on Euroopa riikide välispoliitikale nähtav ja pingestav mõju.
  • Poola praeguste võimumeeste esinemistes kajab trumpilik retoorika.
  • Eestiski on tugevnenud erakond, mis püüab olla trumpilikum kui Trump.
Poolat juhtiva euroskeptilise erakonna Õigus ja Õiglus (PiS) suhtes kriitiline meeleavaldaja varustas end mullu suvel Varssavis ülemkohtu hoone ees protestimiseks Poola ja Euroopa Liidu kokkusõlmitud lipuga. FOTO: ALIK KEPLICZ/AP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide presidendil Donald Trumpil on olnud Euroopa riikide välispoliitikale nähtav ja pingestav mõju. Kõige selgem ja iseenesest positiivne muutus on see, et eurooplased on hakanud rohkem panustama oma julgeolekusse. Kohanemine uue ebakindluse ajastuga transatlantilistes suhetes on keeruline eriti NATO idatiiva riikidele, kelle julgeolek sõltub Ühendriikidest kõige enam.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mõned neist, näiteks Poola, on olnud oma poliitikas trumpilikumad kui Trump, rõhudes kahepoolsetele suhetele USAga ja käitudes Euroopa Liidus häirikuna. Eesti on pigem püüdnud hoolitseda selle eest, et nii NATO kui ka EL oleksid võimalikult ühtsed ja tugevad, ning vältinud vastuolude teravnemist omapoolse tegevusega. Nii Poolal kui ka Eestil on muidugi põhjust rahul olla sellega, et Trumpi võimuloleku ajal on USA tegelikult suurendanud oma panust Euroopa kaitsesse.

01.04.2019 03.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto