Sisukord
Majandus
Tänane leht

Ülikool pakkus lahenduse apteekide tööjõukriisile

4 min lugemist
  • Apteekrid võiksid ravida kergemaid tervisehädasid, millega minnakse EMOsse.
Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi juhataja Ain Raali sõnul aitaks abiproviisori ametikoha loomine tuua apteekidesse noori töötegijaid. FOTO: Kristjan Teedema/Eesti Meedia/scanpix

Tartu Ülikooli õppejõud ja tudengid tahavad, et riik lubaks vanematel proviisoritudengitel edaspidi iseseisvalt apteekides töötada. See võimaldaks lahendada korraga kaks probleemi: tudengid saaksid rohkem praktilisi kogemusi, apteegid aga leevendust tööjõumurele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«See on väga suur muutus,» ütles Apotheka kaubamärgi omanikfirma ASi Magnum juhatuse liige, proviisor Mari Krass ning rõhutas, et algatus on väga hea, ent tuleb kindlasti põhjalikult läbi mõelda. Küll aga avaldas ta heameelt, et on hakatud ühiselt mõtlema, kuidas apteegivaldkonna tööjõuprobleemi lahendada.

Kui mõni tööpakkumiste portaal lahti lüüa ning pakkumisi sirvima hakata, jäävad peagi silma apteekide kuulutused. Töötajaid otsitakse peaaegu igas Eesti nurgas, suurtest linnadest väiksemate keskusteni. Apteeki ravimeid müüma ja inimesi nõustama ei saa aga minna igaüks, seda tohivad teha vaid farmaatsiaharidusega inimesed – farmatseudid ja proviisorid.

01.04.2019 03.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto