Sisukord
Film
Tänane leht

Televaataja on ära hellitatud

3 min lugemist
Karl-Erik Taukar.  FOTO: Konstantin Sednev

Telesaadete superžürii esimees Jaan Laugamõts ütleb, et Eestis on väga head teletegijad nii telekanalites kui ka väiketootjate seas ja võib-olla on see meie televaatajad isegi mõnevõrra ära hellitanud. «Ollakse liigselt valivaks muutunud. Ühest küljest on ju ainult hea, kui vaatajate ootused sunnivad tegijaid rohkem pingutama, teisalt aga tähendab see, et nii mõnegi saate või sarja eluiga on selletõttu jäänud ülekohtuselt lühikeseks, sest kui vaadatavus kohe tippu ei tõuse, võib see sarjale saatuslikuks saada,» kommenteerib Laugamõts.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Laugamõtsa hinnangul nihkub Eesti teletoodangu latt iga aastaga üha kõrgemale ja jääb vaid loota, et raha ei sea sellele kenale tõusule piire. «Sest oskuste ja ideede taha küll asi ei jää.»

Negatiivse poole pealt tooks Laugamõts esile ümberkorraldused Eesti telekanalites, mille tagajärjel on nii mõnigi saade liikunud ühest kanalist teise ja nii mõnigi tipptasemel tegija oma prioriteedid ümber hinnanud ning uutele jahimaadele suundunud. «Iseenesest võivad ju ka uued tuuled värskendavad olla, aga eelmist aastat jääb siiski minu jaoks iseloomustama rapsimine meie teleturul, mis on külvanud segadust nii vaatajate kui ka tegijate hulgas.»

01.04.2019 03.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto