Sisukord
Arvustused
Tänane leht

Näitleja näo hind

2 min lugemist
Parim naisnäitleja Laine Mägi EFTA galal. FOTO: Konstantin Sednev

Eesti seriaalitööstus on vägagi arvestatav tööandja meie näitlejatele – juba EFTAde nominentide nimekirjast leiab kaheteistkümne näitleja nime, ja nad on vaid murdosa neist, kes iga nädal televaatajaid telekraanilt rõõmustavad (mõelge kasvõi «Õnne 13» näitlejate paraadile!).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Töö teles, ka saatejuhina, annab arvestatava sissetuleku, mis veelgi tähtsam: tuntuse, vähemalt karjääri alustavale näitlejale on need mõlemad ülimalt olulised. Maakonnateatrite juhid on tunnistanud, et teles suure rolli (või meelelahutussaates osalemine-juhtimine) saanud näitleja toob publiku ka teatrisaali. Eestlane armastab näitlejat, aga rohkem armastab ta kuulsat näitlejat.

Ainult et selle kõige juures on üks suur ja ebameeldiv aga – paljud teletööd ei võimalda näitlejatel end parimast küljest näidata. Ja siin ma ei süüdista sugugi näitlejaid ebaprofessionaalsuses, probleem on ennekõike tellijates ja tootjates, kes rahulduvad igavate (säästu)lahendustega, olgu selleks siis kehv stsenaarium või siis rahastajate survel reklaamist pungil «toode», kus näitleja võib rabelda naba paigast, kuid tulemus tekitab ikkagi piinlikkust.

01.04.2019 03.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto