Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1930. aastal: kuidas kadus vallavanem?

1 min lugemist
PM 3.04.1930 FOTO: dea.nlib.ee

Tähtvere vallavanema Kiipsaare kadumisloos on selgunud täiendavaid andmeid. Peale riigikohtus käimist läinud ta teistega seltsis restorani «Liivimaasse». Siin aga suurt võtmist pole olnud.

Järgmine peatus olnud raekoja taga «Vogeli» juures, kus rohkem istutud.

Õhtul läinud Kiipsaar edasi «Du Nordi», kus ta edasi napsutanud. Kui ta sealt välja tulnud, olnud kõvasti pommis. Prefektuuri ees seisev kordnik nägi teda politseiplatsi äärt mööda vene kiriku poole minevat, kusjuures ta tugevasti vintis oli ja omaette pomises. Varsti pärast seda tuligi teade tundmata mehe jõkkeminekust.

Kiipsaar oli vallaametis ligi 10 aastat olnud. Vallaametisse asudes oli ta alul päris karske. Ajajooksul harjus ta napsi võtma ja tarvitas seda kaunis rohkesti. Kuna ta võrdlemisi vana mees oli, aastates ligi 60, siis ei kannud ta kuigi palju. Kolm neli napsi viisid mehe juba tuiju.

Kuigi elukoht Tähtvere vallas märgitud, elas ta tegelikult suuremalt osalt linnas kellegi lese juures.

3.04.1930

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto