Sisukord
Meie Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Sven Sakkov: NATO 70. Ausammas neljale kurjale kuningale

3 min lugemist
  • NATO on läbinud just viimastel kümnenditel erinevaid arengufaase.
  • America First ei ole 21. sajandi leiutis.
  • Venemaa NATO-le esitatud väljakutse jääb meiega pikaks ajaks
NATO-le aluse pannud Põhja-Atlandi lepingu allkirjastamine 1949. aasta 4. aprillil Washingtonis. Lepingule kirjutab alla Ameerika Ühendriikide välisminister Dean Acheson. Tema taga seisavad Ameerika Ühendriikide asepresident Alben W. Barkley ja president Harry Truman.  FOTO: akg-images/Scanpix

Täna 70 aastat tagasi kirjutati Washingtonis alla Põhja-Atlandi ehk Washingtoni leppele. Asutajaid oli 12. Nõukogude Liidu agressiivsetes plaanides polnud kahtlust ja Ühendriigid olid lõpuks nõus enda julgeoleku ka Euroopa omaga siduma.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

1919. aastal lükkas Kongress tagasi Ühendriikide ühinemise Rahvasteliiduga. On võimalik, et see samm aitas kaasa Teise maailmasõja puhkemisele ja sellele, et Ameerika Ühendriikide naasmine Euroopasse toimus kuulirahe all. Jaapani rünnak Pearl Harborile oli Ühendriigid lõplikult isolatsionismist välja toonud. Isolatsionismist, mille üks olulisem hääletoru oli America First Committee. Tuleb tuttav ette?

03.04.2019 05.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto