N, 2.02.2023

Intervjuu: ratsutamine – sport või 270 miljardi euro äri?

Kullo Kender debüteerib takistussõidu maailmakarika finaalis
Martten Kaldvee
, Sporditoimetuse juhataja
Intervjuu: ratsutamine – sport või 270 miljardi euro äri?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kullo Kender ja Artas saavutasid Kesk-Euroopa liiga finaalis Varssavis kolmanda koha, millega tagasid koha maailmakarika finaalis.
Kullo Kender ja Artas saavutasid Kesk-Euroopa liiga finaalis Varssavis kolmanda koha, millega tagasid koha maailmakarika finaalis. Foto: Oliwia Chmielsewska

Hilises eas ratsutamise juurde jõudnud Kullo Kender õppis ratsutama iseseisvalt ja takistussõiduga tutvus alles 13-14-aastaselt. Paljud temaealised konkurendid olid juba pool elust ratsaspordiga tegelenud, ent sihikindla noormehena ei näinud Kender selles takistust.

Elus ei ole midagi juhuslikku. Kaheksa aastat tagasi Luunja tallis treenides sattus Kender kokku tänaseks ühe hea toetajaga Soomest, kes nägi temas potentsiaali ja pani ta tegemistele õla alla. Edasine rada on olnud pikk ja tõketerohke.

Täna algab Rootsis Göteborgis takistussõidu maailmakarika finaal, kus suurte nimede kõrval osaleb esimest korda ka Kender. Postimees vestles temaga senise karjääri tähtsaimate sõitude eel teekonnast maailma tipu poole, mõõnadest ja tõusudest ning ratsaspordist, milles ringleb 270 miljardit eurot.

Märksõnad
Tagasi üles