Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.10.2020
Neljarealisi maanteid ja Rail Balticut välisabita korraga valmis ei ehita (20) Eesti Peeter Raudsepp: EASi tükeldamist ei tule (3) Rapla hooldekeskuse 32 asukal tuvastati koroonaviirus ERRi uus maja on füüsikaseaduste, mitte ideoloogia küsimus (5) Eesti lühiuudised Poola abordiseaduse vastased kogunesid Vabaduse väljakule Raskelt haige Allan Kiil pääses kohtupidamisest (2) Aasta koolitaja on hooliv innustaja Krister Kivi USAs ⟩ Viis päeva valimisteni: külmavärinad ja süljepiisad Las Vegases (1) Majandus Ärikinnisvara haldamises revolutsioon juba käib Majanduse lühiuudised Keskpank hoiab padruneid detsembriks Välismaa Poolakad jätkavad võitlust abordiseaduse karmistamise vastu (1) KOHALIK VAADE ⟩ Sloveenia kihutab koroonakiirteel Bergamo saatuse poole (1) Euroopa valmistub elule taas pidurit tõmbama (1) Arvamus Peep Lillemägi: Reformierakond viis aastat hiljem (1) Tiit Riismaa: Donald Trumpi fenomen Siret Kotka, Indrek Saar, Anti Poolamets, Taavi Rõivas, Kaido Höövelson, Üllar Saaremäe: toetame Arvo Pärdi muusikamaja (1) Andres Põder: armastab, ei armasta, vihkab… Nikolai Degtjarenko: olen uhke oma kuuluvuse üle (4) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Eesti konstaabel pole veel Malis Edward Lucas: ülikoolid on akadeemilise vabaduse vahetanud Hiina raha vastu (3) Kultuur Meditsiin on ainult masohhistidele? Eesti näitlejaga verine ja lumine vene muinasjutt (2) Sport Spordi lühiuudised Eesti korvpallurid Rumeenia infosulus: võistlusformaat ja ajakava pole endiselt selged Pommservi puhul unusta õpitu ning lihtsalt reageeri Soome laskesuusakoondise eestlased ei tea, kas neid neeti maapõhja või kiideti taevani Kohtunikud peegeldavad jalgpallurite taset Maa Elu Eestlaste vanad traktorid künnavad põldu Aafrikas Saja-aastasele taimekasvatus­instituudile panid õla alla edumeelsed põllumehed Tootmishoone kütmisel tuleb arvestada energiasäästu Maale kolinud noor pere valis taas linnaelu: linnas on vähem sebimist Arutlus: maale kolimine tuleb hästi läbi mõelda Katus kestab kauem, kui seda korralikult hooldada Eesti paikneb tuulte ristteedel – mida see kaasa toob? Käes on aeg korjata ravivaid juurikaid Lehtede riisumata jätmine võib aeda ohustada Ebaküdooniast valmivad pikantsed hoidised Kärbes rikkus veinitalu astelpajusaagi Tartu Suur auto lõhkus uue kõrguspiirde ja tekitas suure ummiku Hannes Astok: koondume kultuurikeskuse stardijoonele (2) Stepan Karja: sügisene kella nihutamine on hea, kevadine veel parem (1) Kiri: tulge ometi mõistusele! (2) Tartu lühiuudised Rahvusvahelise haardega Leedu autovargad said karistuse Tartus Nordecon kavandab Aruküla teele üle kahekümne kortermaja Psühhoteek kolis keldrist Barlova peale korterisse Ekseldes tunnetuse avastamata rajal Fotograafist sirgus graafik Tartu kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Koort: Putin Ugririikide haardes

3 min lugemist
Venemaa president Vladimir Putin. FOTO: Grigory Dukor/AP

Presidendi Moskva visiit tõotab tulla põnev ja sündmusterohke, leiab Meie Eesti toimetaja Erkki Koort.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Oli päris kummaline, kui teatati, et Eesti Vabariigi president sõidab Moskvasse avama saatkonnahoonet. Maja? Sama naljakas oleks olnud teada, et Putin tuleb avama Venemaa Föderatsiooni peakonsulaati Narvas, kuid ei kohtu ühegi aukandjaga, olgu selleks president või «krahvinna». Eesti saatkond on väga kena ja kunsti täis hoone, mille üle Eesti võib olla uhke, sest meie saatkond on tegutsenud ühena vähestest samal kohal sajandi. Aga see on ikkagi maja. Meie ambitsioon võiks olla suurem kui maja.

Praeguseks on selgunud, et meie ambitsioon ongi suurem ja president kohtub oma Venemaa kolleegiga. Tore, sest mingeid kontakte naabritega tuleb hoida. Ometigi on kummaline, et me alustame presidentide tasemel, sest kõik kontaktid on viimase viie aasta jooksul olnud külmutatud. Sisuliselt ei ole toimunud kohtumisi poliitilisel tasemel ning samuti on olnud väga vähe kontakte kõrgemate ametnike vahel. Liialdamata võib öelda, et kõrgemal tasemel on need piirdunud vaid kolme inimesega. Suursaadik Venemaa Föderatsioonis, välisministeeriumi poliitikadirektor ja kapo peadirektori asetäitja. Esimesel puhul pole midagi imestada, sest seni kuni meil on seal saadik, võiks ta ka suhelda. Poliitikadirektori juhtida on korralised konsultatsioonid mh Venemaa välisministeeriumiga. Kapo peadirektori asetäitja on aga lahendanud juhtumeid, kui on vaja julgeolekutöötaja või Eesti kodanik Venemaalt kätte saada. Vähevõitu. Nüüd siis kohe president.

28.10.2020 29.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto