Sisukord
Arter
Postimees
06.04.2019
Eesti Peskov: Putin tahab hajutada Eesti hirme (43) Majandus Ardo Hansson sai ametisse Reformierakonna kiuste (20) Välismaa Killu-Villu võitlused Riia meerile sai saatuslikuks linna raha väärkasutamine Tülikas külaline tõstetakse tänavale (2) AJA PEEGEL. Hutu emad tapsid tutsi sülelapsi, mehed oma naisi, naabrid üksteist (14) Arvamus Vabariigi teine inimene (6) Rahale tekkis rahvus (1) Väärikat ei saa alandada (16) Marju Himma-Kadakas: kus me infokorratuses asume? (1) John Lennon ja läbimurre LSDga (2) Kultuur Nädala plaat. Tööstusrajooni melanhoolia John Lennon ja läbimurre LSDga (2) Sport Rootslanna, kel aukohal sõnad «ema» ja «isa» (2) Jaanus Kriiski kolumn: vaba Eesti sport on teelahkmel Mahakantud Žalgiris uskus, näitas iseloomu ja jõudis sihile NBA play-off’i ootel ehk naljakuust saab mängukuu Kodu Kaasaegne kasvuhoone teeb taimekasvatuse töö omaniku eest ära AK Tarmo Soomere: poolsurnud kassist rehepapliku deemonini ehk kas saame elada poolsuletud süsteemis? (28) Toomas Kiho: sada aastat seadusandjat Marju Himma-Kadakas: kus me infokorratuses asume? (1) Nädala plaat. Tööstusrajooni melanhoolia John Lennon ja läbimurre LSDga (2) Arter Stsenarist Martin Algus: mulle meeldib kõik, mis puudutab keelt! Ott Tänaku tõehetk kinolinal Kolhoosiaeg kolib vabaõhumuuseumi (2) Jüri Kolk: suurpuhastuse õndsus ja häda Unusta kõhnus! Ideaalmõõdud on rind 110, vöö 90, puus 120 Kui «Bambi» kohtub «Jääajaga» «Lemmikloomasurnuaid»: pöörane matmispidu Suvepealinn kutsub sööma Sõiduproov. Range Rover Evoque: nagu mööda rööpaid VIDEO. Moeese, milleta kevad ei tule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kolhoosiaeg kolib vabaõhumuuseumi

6 min lugemist
  • Silikaattellistest kortermaja iseloomustab hästi elu kolhoosikorra ajal.
  • Maja on olnud nii ihaldatud kodu kui ka eluheidikute viimane võimalus.
  • Kortermaja avatakse külastajatele järgmisel kevadel.
  • Maja kolimiseks Tallinna kasutatakse haruldast tehnoloogiat.
Sookuru lauada töötajatele ehitatud maja Räbi külas kolitakse muuseumi. FOTO: Eesti Vabaõhumuuseum

Kes on enne Eestimaal kahekorruselise silikaatmaja tükkideks saaginud ja teise kohta vedanud? Aga just nii tehakse aprilli keskel Valgamaal asuva kortermajaga, mis hiljem pannakse kokku Tallinna külje all Rocca al Mare vabaõhumuuseumis – pärast seda jõuab muuseum oma väljapanekuga tänapäeva.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«See nelja korteriga silikaatkividest elamu on osa meie külamaastikest ja ajaloost, me ei saa seda maha vaikida,» põhjendas Eesti Vabaõhumuuseumi teadussekretär Maret Tamjärv, miks kolitakse Valgamaalt rehetarede sekka endine kolhoosnike elamu.

Tamjärve sõnul pole mingit põhjust arvata, et korrusmaja rikub ära kaunite rookatustega arhailise külamiljöö. Kolhoosimaja koos selle juurde kuuluva puukuuri-saunaga rajatakse rehielamutest veidi eemale. Aga et kolhoosiolustik oleks võimalikult ehe, tuleb sinna juurde ka bussipeatus, läbi aegade selliste majade juurde kuulunud aiamaad, isegi vanaaegsed elektripostid.

Kahekorruseline telliskivimaja on olnud nii suurte akendega ihaldatud elukoht kui ka külas põlu alla sattunute, elu hammasrataste vahele jäänute peatuspaik.

05.04.2019 08.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto