Sisukord
Muusika
Postimees
06.04.2019
Eesti Peskov: Putin tahab hajutada Eesti hirme (43) Majandus Ardo Hansson sai ametisse Reformierakonna kiuste (20) Välismaa Killu-Villu võitlused Riia meerile sai saatuslikuks linna raha väärkasutamine Tülikas külaline tõstetakse tänavale (2) AJA PEEGEL. Hutu emad tapsid tutsi sülelapsi, mehed oma naisi, naabrid üksteist (14) Arvamus Vabariigi teine inimene (6) Rahale tekkis rahvus (1) Väärikat ei saa alandada (16) Marju Himma-Kadakas: kus me infokorratuses asume? (1) John Lennon ja läbimurre LSDga (2) Kultuur Nädala plaat. Tööstusrajooni melanhoolia John Lennon ja läbimurre LSDga (2) Sport Rootslanna, kel aukohal sõnad «ema» ja «isa» (2) Jaanus Kriiski kolumn: vaba Eesti sport on teelahkmel Mahakantud Žalgiris uskus, näitas iseloomu ja jõudis sihile NBA play-off’i ootel ehk naljakuust saab mängukuu Kodu Kaasaegne kasvuhoone teeb taimekasvatuse töö omaniku eest ära AK Tarmo Soomere: poolsurnud kassist rehepapliku deemonini ehk kas saame elada poolsuletud süsteemis? (28) Toomas Kiho: sada aastat seadusandjat Marju Himma-Kadakas: kus me infokorratuses asume? (1) Nädala plaat. Tööstusrajooni melanhoolia John Lennon ja läbimurre LSDga (2) Arter Stsenarist Martin Algus: mulle meeldib kõik, mis puudutab keelt! Ott Tänaku tõehetk kinolinal Kolhoosiaeg kolib vabaõhumuuseumi (2) Jüri Kolk: suurpuhastuse õndsus ja häda Unusta kõhnus! Ideaalmõõdud on rind 110, vöö 90, puus 120 Kui «Bambi» kohtub «Jääajaga» «Lemmikloomasurnuaid»: pöörane matmispidu Suvepealinn kutsub sööma Sõiduproov. Range Rover Evoque: nagu mööda rööpaid VIDEO. Moeese, milleta kevad ei tule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat. Tööstusrajooni melanhoolia

2 min lugemist
Muusikaline kollektiiv These New Puritans FOTO: These New Puritans

Mõne bändi puhul on PR-kontorites sündinud meediamüra huvitavam kui muusika. Londoni lähistel tosin aastat tagasi kogunenud These New Puritans nende hulka ei kuulu. Neil polegi põhimõtteliselt suhtekorraldajaid vaja, juba bändi taustalugu ise ületab uudisekünnise. These New Puritansi moodustavad kaksikvennad Jack Barnett (lugude autor, produtsent, vokalist-multiinstrumentalist) ja George Barnett (trummid).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paar liiget on aja jooksul veel läbi vilksatanud, aga vennad on nüüd jälle kahekesi. Muusikat hakkasid nad tegema koos juba poisipõlves. George on praegu modelliilmas päris tuntud nimi ja see pole mingi odav reklaamitrikk, tema kliendid on näiteks Yves Saint Laurent, Gucci ja Burberry.

These New Puritans ei peta. Kui nad ütlevad, et on saanud mõjutusi J. Dilla, Aphex Twini ja smurfide käest, siis nii see on, kuigi seda smurfi osa on muidugi pisut keeruline allikakriitiliselt tuvastada (debüütalbum „Beat Pyramid“, 2008). Kui viljelevad stiili „dancehall kohtub Steve Reichiga“, siis teevad nad tõepoolest seda („Hidden“, 2010). Lavale võivad nad kaasa võtta puhkpilliorkestri või lastekoori, taiko-trummidest või vibrafonistide kollektiivist rääkimata. Tõsi, edetabelites nad eriti edukad ei ole, enamasti piirduvad kohaga kusagil üheksandas kümnes, kuid see-eest kiidavad neid kriitikud ja truud fännid ning muidugi asja eest, These New Puritansi art-rock’i arengukaarti tasub jälgida.

05.04.2019 08.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto