Sisukord
Muusika
Postimees
06.04.2019
Eesti Peskov: Putin tahab hajutada Eesti hirme (43) Majandus Ardo Hansson sai ametisse Reformierakonna kiuste (20) Välismaa Killu-Villu võitlused Riia meerile sai saatuslikuks linna raha väärkasutamine Tülikas külaline tõstetakse tänavale (2) AJA PEEGEL. Hutu emad tapsid tutsi sülelapsi, mehed oma naisi, naabrid üksteist (14) Arvamus Vabariigi teine inimene (6) Rahale tekkis rahvus (1) Väärikat ei saa alandada (16) Marju Himma-Kadakas: kus me infokorratuses asume? (1) John Lennon ja läbimurre LSDga (2) Kultuur Nädala plaat. Tööstusrajooni melanhoolia John Lennon ja läbimurre LSDga (2) Sport Rootslanna, kel aukohal sõnad «ema» ja «isa» (2) Jaanus Kriiski kolumn: vaba Eesti sport on teelahkmel Mahakantud Žalgiris uskus, näitas iseloomu ja jõudis sihile NBA play-off’i ootel ehk naljakuust saab mängukuu Kodu Kaasaegne kasvuhoone teeb taimekasvatuse töö omaniku eest ära AK Tarmo Soomere: poolsurnud kassist rehepapliku deemonini ehk kas saame elada poolsuletud süsteemis? (28) Toomas Kiho: sada aastat seadusandjat Marju Himma-Kadakas: kus me infokorratuses asume? (1) Nädala plaat. Tööstusrajooni melanhoolia John Lennon ja läbimurre LSDga (2) Arter Stsenarist Martin Algus: mulle meeldib kõik, mis puudutab keelt! Ott Tänaku tõehetk kinolinal Kolhoosiaeg kolib vabaõhumuuseumi (2) Jüri Kolk: suurpuhastuse õndsus ja häda Unusta kõhnus! Ideaalmõõdud on rind 110, vöö 90, puus 120 Kui «Bambi» kohtub «Jääajaga» «Lemmikloomasurnuaid»: pöörane matmispidu Suvepealinn kutsub sööma Sõiduproov. Range Rover Evoque: nagu mööda rööpaid VIDEO. Moeese, milleta kevad ei tule Meelelahutus Koomiks Sudoku

John Lennon ja läbimurre LSDga

3 min lugemist
The Beatles (vasakult): Paul McCartney, John Lennon, George Harrison ja Ringo Starr FOTO: Pop/©topfoto/scanpix

Aprill on happekuu. Vähemalt sellise nime all eksponeeris seda sümpaatset kuud briti popkriitik Jon Savage oma raamatus „1966: aasta, mil kümnend plahvatas“. Aprill kiirendab kevadet ja maailm sulab lahti. Umbes midagi sellist võiks öelda ka LSD tagajärgede kohta, vähemalt selles osas, kuidas ta (pop)kultuurile mõjus. Ta sulatas lahti ja avardas ruume, nii seest kui ka väljast, ta muutis rock-muusika täiskasvanuks.

Tellijale Tellijale

Nüüd võime hakata rääkima jutte, mille faktitäpsuses pole täit kindlust, sest ega popkultuurgi ole loojutustajatest vaba ja head lugu ei saa teadupärast faktidega ära rikkuda, aga just 1966. aasta 1. aprillil, seega naljapäeval, olevat John Lennon puutunud kokku LSD-preestri Timothy Leary osalusel valminud raamatuga „The Psychedelic Experience: A Manual Based on The Tibetan Book Of Dead“. Tegemist oli siis õpetusega, kuidas teha õigesti ja tulemuslikult LSDd ja teisi psühhedeelseid aineid ehk kuidas selle kõige käigus suretada ego, ja nagu Tiibeti surnute raamat soovitab suremist võtta rahulikult, annab Leary samasugust nõu ka LSD manustamise kohta. Tuleb olla rahulik. Mõni päev hiljem mindi stuudiosse ja hakati lindistama Beatlesi murrangulise plaadi „Revolver“ murrangulisimat lugu „Tomorrow Never Knows“, mida peetakse üheks psühhedeelsele rock’ile alusepanijaks.

05.04.2019 08.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto