R, 27.01.2023

NBA play-off’i ootel ehk naljakuust saab mängukuu

Indrek Raudkivi
, reporter
NBA play-off’i ootel ehk naljakuust saab mängukuu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kas parimaks mängijaks valitakse Giannis Antetokounmpo (vasakul) või James Harden?
Kas parimaks mängijaks valitakse Giannis Antetokounmpo (vasakul) või James Harden? Foto: Jeff Hanisch/USA Today Sports/Scanpix

Naljakuu esimene nädal on kohe lõppemas, mis tähendab, et korvpalliliigas NBA lähevad lood tõsiseks. Mõned meeskonnad veel võitlevad viimaste play-off-piletite nimel, paljud on koha kindlustanud ja vaevad võimalikke kohamängude vastaseid.

Läänekonverentsis on kaheksa paremat selgunud, lõplikud kohad võivad paari viimase mänguga veel muutuda. Idakonverentsis on seis segasem. Põhiturniirivõiduga kindlustas kodumängude eelise küll Milwaukee Bucks, kuid viisik Detroit Pistons, Brooklyn Nets, Miami Heat, Orlando Magic ja Charlotte Hornets peab võitlust kolme viimase play-off-pääsme pärast.

Euroliiga põhihooaja imelise spurdiga lõpetanud Kaunase Žalgirisega sarnase teoga sai NBAs hakkama Utah Jazz. Pärast ülimalt kesist hooaja algust on Jazz Donovan Mitchelli (23,5 punkti keskmiselt mängus), Rudy Goberti (12,9 lauapalli) ja Ricky Rubio (6,2 korvisöötu) vedamisel võitnud kuus mängu järjest.

Lahtine on veel põhihooaja väärtuslikema mängija tiitli saaja. Pretendente on sisuliselt kaks: Bucksi Giannis Antetokounmpo ja Houston Rocketsi habemikust korvikütt James Harden. Kuna Antetokounmpo on põhihooaja parima meeskonna parim mängija, siis kerge eelis on kreeklasel. Harden peab eelseisvas kolmes mängus Heraklese kombel vägitegusid korda saatma, et teist aastat järjest austav tiitel pälvida.

Põhihooaja suurima pettumuse valmistas Los Angeles Lakers. Hooaja alguses värvatud LeBron James ei suutnud Lakersi läbi aegade kehvimat perioodi katkestada. Kuues järjestikune play-off’ist eemalejäämine on tõsiasi. James ise ei jõudnud 15 aasta jooksul alles esimest korda kohamängudele. Lisaks vigastas ta eelmisel nädalal kubemelihast.

Kolme väetima tiimi – Cleveland Cavaliersi (19 võitu), Phoenix Sunsi (18) ja New York Knicksi (15) – mõtted ja lootused on seotud juba järgmise hooajaga. Ehk teisisõnu: NBA drafti tõenäolise esinumbri, Duke’i ülikooli imemehe Zion Williamsoniga.

Esimesed play-off-mängud peetakse juba järgmisel laupäeval, 13. aprillil. Konverentside finaalides visatakse pall õhku 14. ja 15. mail ning NBA finaalseeriaga tehakse algust 30. mail. Tšempion selgub hiljemalt 16. juunil.

Märksõnad
Tagasi üles