Sisukord
Majandus
Tänane leht

Ettevõtted nagu fööniksid – seljatasid võlad ja tõusid tuhast

5 min lugemist
  • Võlgadest välja tulnud Andre Farm hakkab juustu eksportima Singapuri.
  • Halinga OÜ juht Raul Peetson lahendab 11 miljoni euro suurust kriisi.
  • United Loggersi juht võttis pangast 150 000 eurot laenu, et firmat töös hoida.
Andre Farmi juhi Erika Pääbuse sõnul päästis nende ettevõtte juustu tootmine. Praegu on võlad tasutud ning oodatakse esimest juustutellimust Singapurist. FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Igaveste võlglaste ja pankrotimeistrite kõrval on Eestis hulganisti ettevõtteid, mis suudavad makseraskused läbida, arved ära maksta ja äri edukalt jätkata. Kuid märk sellest jääb maha Creditinfo maksehäirete registrisse, kuhu saab kanda need ettevõtted, kes pole suutnud 45 päeva jooksul arvet tasuda. Praegu on registris ligikaudu 600 000 maksehäiret.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meediast saab sageli lugeda ettevõtete kohta, mis kandivad võlgade tekkel firma varadest tühjaks ja lasevad äril kustuda varjusurmas, jättes võlausaldajad tühjade pihkudega. Koostöös Creditinfoga koostatud tabel näitab, et on ka paljui neid ettevõtteid, mis suudavad võlast priiks saada ja mille kohta ei ole maksehäirete registris enam kandeid või on vaid paar. Samuti on tegemist ettevõtetega, mis on saanud tekkinud maksuvõla kontrolli alla need kas tasudes või ajatades.

06.04.2019 09.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto