Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.10.2020
Eesti Koalitsioon ei tea veel, kuidas küsida rahva arvamust abielumõiste kohta (48) Valitsuskriis asendus sodomiidiskandaaliga (11) Eesti lühiuudised Raamidega rõduklaasid jäävad ajalukku (2) Loomaaed tähistab kõrgmägede valitseja auks lumeleopardipäeva Majandus Pangajuht: inimeste pensioniraha tulevad noolima ka šaakalid (4) Raha väljavõtjad saavad korraliku maksukirve (24) Kas pankadel läheb klientidest paremini? Välismaa Välismaa lühiuudised Vaigistusnupp hoidis debatil päitsed peas USA juhtimisel loodi abordiõigust vastustav liit Soome-ugri kultuuriruum – laiali pihustunud, kuid elutahteline Arvamus Hans teeb ära nelja inimese töö Juhtkiri: õpetame robotitele eesti keelt Ülle Harju: trikimeistritele tuleb anda vastulöök (2) Mihkel Mutt: nii nad langetasid meie maine (8) Jaak Madison: rohepöörde kallis hind (19) De Facto peaminister (16) Maskiga ideoloog (8) Kolmiku nähtamatu mees (3) Riigikohus üllatas enam-vähem kõiki (6) Kultuur Video ⟩ Kunst sinu ümber. Armastatud maalikunstnik Tiit Pääsuke: «Ma tahaks ilu vastu võidelda!» (3) Sport Eesti rallitalent tahab jõuda kolme aastaga WRC-autosse (1) Dopingukultuur juurdub vaikselt meie jõusaalides Jaanus Kriiski kolumn. Võidu mõiste devalveerimine Spordi lühiuudised Merendus Valitsus liidab vee- ja maanteede ameti vastuseisust hoolimata Merenduse lühiuudised AK Ega inimene massina vastu saa: arvutid õpivad usinalt eesti keelt Hans teeb ära nelja inimese töö Eerik-Niiles Kross: Kremli jutupunktid Eesti ministri huulil (15) Uffe Ellemann-Jensen: mis ootab ees väikseid riike EKI keelekool: tahaksin pihlapuu rüppe Sõda on kolinud metsast linna Valter Lang: jutt meist, kes me «euroopa inimeste» hulka ei mahtunud Video ⟩ Kunst sinu ümber. Armastatud maalikunstnik Tiit Pääsuke: «Ma tahaks ilu vastu võidelda!» (3) Vikerkaar loeb. Seitsmekäiguline lõunasöök luulude kastmes Viimane ENSV kommunist lahkub umbes aastal 2040 Väike kell, mis mängis suurt rolli Aja auk. Bänd, kelle saatel astus inimene Kuule Juurikas. Kirjanduslikud kalduvused Juurika veerg. Hea Mart! Moetippude tulevärk Nädala plaat. Kolmerahvuseline klaveritrio ilma klaverita Sisikonda väänav delikaatne jutustus Arter Tuul Sepp: Me ei oska karta asju, mis meid päriselt tapavad (21) Vennad, kes kaklesid, ehitavad nüüd ükssarvikuid Rahu ja ei mingit kodusõda (1) Jüri Pihel: «Kuuldused televisiooni surmast on siiski tugevasti liialdatud. Vähemalt esialgu.» Kohtukullid kriiskavad Stockholmi Eesti Maja korstnatel Kuhu tõttad, vihmauss? Kassisaba kapritšo: Anni Arro ja tema pere kodu Bocuse d`Ori finaali jõudnud tippkokk Artur Kazaritski: kodutoit on luksus Minimõõdus tänavatoit: pontsakad pannkoogid. Justnagu Hollandis Opel näitas uut väikest elektriautot. Sõiduproovis korraga kaks väledat kaksikut: Opel Corsa-e ja Peugeot e-208 Miks mu arvuti on nii aeglane? (1) Moetippude tulevärk Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kelly Kukin: taplus viimse viinapitsi pärast

2 min lugemist
Kelly Kukin FOTO: Sille Annuk

Ajakirjanike töömeilile laekub iga ​päev nii politsei kui ka päästeameti operatiiv­infot ning seetõttu on ülevaade Eestis toimuvast üsna hea. Kahjuks ei saa öelda, et olukord oleks sama hea, pigem vastupidi, lausa kurb või isegi masendav. Nädala­vahetust pärast pensioni- või palgapäeva ilmestavad kümned väljakutsed nii koduvägivalla kui ka sõpradevaheliste kähmluste pärast.

Näiteks sai politsei 6. aprillil teate, et Kohtla-Järvel Uue tänava korteris tungis 32-aastane mees kallale oma 36-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni. Samal päeval pidi politsei Kohtla-Järvel taas väljakutsele reageerima, seekord kiirustama Outokumpu tänava korterisse, kus 50-aastane mees tungis kallale 71-aastasele ämmale. Politseinikud pidasid sellegi mehe kinni.

Väljakutsed jätkusid. Narva-Jõesuus Jaan Poska tänava korteris lõi 35-aastast naist korduvalt tema 33-aastane abikaasa. Narvas Võidu prospekti korteris tungis 36-aastane mees kallale sama vanale elukaaslasele. Ja politseinikud võtsid temagi kahtlustatavana kaasa.

Narvas Uusküla tänava korteris lõi 29-aastane mees korduvalt oma 24-aastast elukaaslast.

Need kõik on laupäeval Ida prefektuuri korrakaitsjaile tehtud väljakutsed, vähemalt sama palju leidub neid ka Põhja prefektuuri info hulgas. Hulk väljakutseid leiab ka Lääne ja Lõuna prefektuuri ööpäevainfost, kuigi tuleb tõdeda, et need piirkonnad on väheke rahulikumad.

«Eestlastele meeldib juua,» ütles politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher aastat kokku võtval pressikonverentsil läinud aasta alguses. Olukord pole põrmugi muutunud. Ning ka tänavu, võttes kokku möödunud aastat, tuli korrakaitsjatel tõdeda, et peaaegu kõik tapmised pandi toime alkoholijoobes.

Ka koduvägivalla juhtumeis on käetõstja enamasti tarvitanud alkoholi.

1

Alkohol on politseitöös üks murekohti, sest selle liigtarbimist on palju. Lõuna prefektuuri Tartu ennetus- ja menetlustalituse juht Üllar Sõmera nentis aasta alguses, et tapmise paragrahvi alla minevad süüteod pandi toime tuttavate ringis, põhiline süüdlane oli alkohol. Samuti ütlesid politseinikud, et ka koduvägivalla juhtumeis on käetõstja enamasti tarvitanud alkoholi. Politseinike sõnul on üsna tavaline, et naine esitab süüdistuse ning hiljem, kui asjaosalised on kainenenud, võetakse süüdistus tagasi.

Võitlus koduvägivalla vastu käib iga päev ning politsei statistika näitab, et aina enam julgevad inimesed koduvägivallast teatada. Uuemat sorti koduvägivald esineb puudega inimeste ja nende hooldajate vahel, kes peavad samuti pensioni ja alkoholi pärast võimuvõitlust.

Ent ülal esitatud näited on vaid kodudes, nelja seina vahel toimunust. Tegelikult on kaklemisi, jagelemist ning ähvardamist hoopis rohkem. Möödunud aastal registreeriti Tartumaal 2737 kuritegu. Väga paljud neist seepärast, et inimesed võtavad pitsi üleliia. Täpset ülevaadet pole muidugi kellelgi.

Seotud lood
23.10.2020 25.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto