Sisukord
Reisile
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mehhiko – pisut räpane, imeliste inimestega maa

4 min lugemist
  • Õpilasena aastaks maakera teisele poolele, et kogeda Euroopast erinevat maad.
Ükskõik kuhu poole ka ei vaata ümbritsesid mind mäed! See oli ideaalne koht palava ilma veetmiseks, sest kerge tuulebriis sasis juukseid ja iga kell võis hüpata looduslikku helesinisesse basseini.  FOTO: Renate Eensalu

Aastal 2016 võtsin pärast pikka mõtlemist vastu otsuse minna aastaks vahetusõpilaseks. Sihtkoha valik ei olnud raske – tahtsin kogeda midagi väga erinevat Euroopast ja näha lähemalt kultuuri, millest me võib-olla eriti palju kuulnud pole. Lisaks oli mul soov selgeks saada hispaania keel. Niisiis veetsingi õppeaasta elades ja õppides Mehhikos.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Terve järgneva aasta tundsin iga päev, kuivõrd lahked ja avatud mehhiklased on. Kõigiga ollakse kohe sinasõber ja uksed on kõigile valla. Ehk tuleb see sellest, et seal tervitatakse üksteist kahe põsemusiga: et sisened kohtudes kohe teise inimese mugavustsooni ja jääb ära edasine ebamugavus. Kindlasti mängis avatuse juures suurt rolli ka mehhiko perekondade suurus ja tähtsus.

Mehhiko pered on nii suured, et paar korda tuli ette isegi olukorda, kui mu vahetuspere isa pidi ütlema, et nii, seda inimest peate ka tervitama, kuna ta on teie tädi. Iga kord oli seltskonnas keegi uus tía (tädi).

Perekonna juures tuleb mainida ka seda, kui oluline see iga inimese jaoks on. Vanemad poputavad oma lapsi isegi siis, kui viimastel on juba omakorda lapsed. Tihti elab mitu põlvkonda koos kõik ühe katuse all. Nooremad lapsed teevad absoluutselt kõike koos ema-isaga, olgu see siis igapäevaste sisseostude tegemine või lihtsalt autos kaasa sõitmine. Enamasti istus viiekohalises autos üheksa inimest ilma probleemideta!

10.04.2019 12.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto