K, 17.08.2022

Ratastooliga tööle saamine sõltub elukohast

Kadri Kuulpak
, reporter
Ratastooliga tööle saamine sõltub elukohast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Ratastooliga liikuv Helen Bokmann töötab Tallinnas rehabilitatsioonikeskuse koordinaatorina ja saab iga päev tööle ning koju sotsiaaltranspordiga. Väiksemates kohtades selliseid võimalusi aga pole. 
Ratastooliga liikuv Helen Bokmann töötab Tallinnas rehabilitatsioonikeskuse koordinaatorina ja saab iga päev tööle ning koju sotsiaaltranspordiga. Väiksemates kohtades selliseid võimalusi aga pole. Foto: Eero Vabamägi

«See on nagu loterii,» kirjeldab liikumispuudega inimeste liidu juht Lili Tiri erivajadustega inimeste elukoha õnnemängu. Ta peab silmas olukorda, kus puudega inimeste võimalus osaleda ühiskonnaelus – näiteks tööle ja koju saada – sõltub sellest, kuivõrd võimekas on koduomavalitsus.

Seadus ütleb, et omavalitsused peavad tagama elanikele 13 sotsiaalteenust. Sellest nimekirjast valmistab puudega inimeste esindajatele ja sotsiaalministeeriumile praegu enim muret «sotsiaaltransport». «See on meil hingel, sest liikuvus kui selline on baasvajadus,» lausub sotsiaalministeeriumi KOVi sotsiaalteenuste ja -toetuste poliitika juht Triin Raag.

Märksõnad
Tagasi üles