Pankroti äärele jõudnud ühisrahastaja õnnelik pääsemine

Cellin Technologiese tegevjuhi Mart Raigi sõnul oli suurim viga halb kommunikatsioon ühisrahastusplatvormiga. FOTO: Liis Treimann

Pankroti­me­net­lu­se­ni läinud tüli ühis­rahas­tus­platvormi Crowde­sta­te ja bio­­tehno­loogia­ettevõtte Cellin Technologies vahel on lõpuks lahenemas, raha panustanud investoritele on esimesed maksed tehtud ning nüüd ootab Cellin lepingut USA investoriga.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

2017. aasta aprillist tekkis ühisrahastusplatvomi Crowd­estate investoritel võimalus rahastada CT Kapital OÜd, mis korjas raha, et omandada enamusosalust biotehnoloogiaettevõttes Cellin Technologies OÜ. Ühisrahastusega koguti 450 000 eurot, kuid juba sama aasta novembris teavitati 502 investorit, et ettevõte hilines tagasimaksega.

Eelmise aasta suvel viidi lõpuni CT Kapitali ja Cellin Technologiesi ühinemine ning investoritele lubati, et kõik hilinenud maksed tasutakse septembri keskpaigaks.

Olukord on pöördunud

Probleemid aga jätkusid ja eelmise aasta lõpus esitas ühisrahastusplatvormi tagatisagent Crowdestate Collateral Agent OÜ ettevõtte vastu pankrotihagi. Põhjuseks oli kohustuste mittetäitmine ning adekvaatse äriinfo varjamine.

13.04.2019 16.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto