Sisukord
Maailm
Postimees

Soome valijad pole lahkuvale valitsusele kärpeid andestanud

5 min lugemist
  • Eile hääletamas käinud soomlastes paljud kurtsid ebavõrdsuse kasvu üle.
  • Ka on inimestele pinnuks silmas ebaõnnestunud tervishoiureform.
  • Küll aga oli tuju jaoskondades hea - nii mitmelgi pool oli kaetud koogilaud.
Hääletajad ootamas oma järjekorda koolimajas avatud valimisjaoskonnas Espoos. Nii mõningi selles reas seisnu pidi veel suunduma teisegi järjekorda, sest samas koolimajas olid ühe koridori peal kolme piirkonna jaoskonnad, kuid enamik inimesi pööras algatuseks sisse esimesest avatud klassiuksest. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES FOTO: Sander Ilvest FOTO: Sander Ilvest

Nii mõnigi eile Soomes uut parlamenti valimas käinud inimene ütles, et on viimased neli aastat võimul olnud peaminister Juha Sipilä valitsuses pettunud – liiga julgete kärpekääridega on käidud sotsiaaltoetuste ja hariduse rahastamise kallal, liiga palju energiat asjatult raisatud lõpuks suure kolinaga läbi kukkunud sotsiaal- ja tervishoiureformile.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Helsingist läänes asuva Espoo südames valitses eile hommikul vaikus. Napp tund pärast jaoskondade avamist oli kohalikus rootsikeelses põhikoolis avatud jaoskonnas käinud selle juhi Liisa McDermotti sõnul 63 inimest. Esialgu askeldaski rohkem rahvast koridori üles seatud piruka- ja kohvimüügi leti juures – kes juba oma kodanikukohuse täitnud oli, jäi pikemaks maiustama.

13.04.2019 16.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto