Sisukord
Eesti
Tänane leht

Helded tehingud Tallinnas: konkursita üürimine ja küsitavad soodustused

6 min lugemist
  • Soodsaid üürihindu saab nautida üllatav seltskond.
  • Linnaga on soodsa lepingu sõlminud ka kapo tähelepanu pälvinud ühendus.
  • Enim küsimusi tekitavad ilma avaliku konkursita sõlmitud üürilepingud.
  • Postimehe päringu peale kutsus linn tänaseks vastuolulise üürilise vaibale.
Linnale kuuluvas Köleri 8/Vesivärava 7 majas tegutsevad üürilised tõmbavad nii kapo kui ka korruptsiooniuurijate tähelepanu. FOTO: Mihkel Maripuu

Turuhinnast odavamalt ja avaliku konkursita üürile antud Tallinna kinnisvara seast torkab silma linnale kuuluv kireva seltskonnaga maja Kadriorus. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ebamõistlikult kõrge korruptsioonioht», «põhjendamatu äriline eelis», «ilma avaliku konkursita», «puudub aruandekohustus ruumide kasutusotstarbe kohta» ja «täitmata jäetud investeerimiskohustus» on märksõnad linnavalitsuse tellimusel Tallinna linnale kuuluva kinnisvara üürilepinguid analüüsinud Soraineni advokaatide järeldustest.

Sorainen analüüs aastatel 2010–2017 sõlmitud 17 lepingut. See on vaid mikroskoopiline osa linnale kuuluvatest välja üüritud äripindadest. Ainuüksi kesklinnas on praegu antud üürile üle 300 linnale kuuluva äriruumi. Advokaadid ei leidnud ühtegi küsitavust ega probleemi vaid mõnest üksikust lepingust.

Kadriorus Köleri 8/Vesivärava 7 aadressil tegutseb linnale kuuluvas äripindadega puithoones kirev seltskond. Ligi 20 üürilise seast leiab nii perearstikeskuse, juuksuri, muusikakooli, kultuuriajakirja ja mitu õigusbürood kui ka äriregistris oma aadressi hoopis mujale märkinud ühemehefirmad, maksuvõlglase ja kapo aastaraamatus korduvalt mainitud organisatsiooni. Mõni neist on saanud üürilepingu eriti soodsatel tingimustel, mis on ette nähtud vaid mittetulundustegevuseks.

Postimehe päringu peale kutsutakse täna linnaosa valitsusse oma tegevusest majas aru andma MTÜ Inimõiguste Teabekeskus, kes kapo aastaraamatutes Kremli toetatud Eesti-vastase tegevuse tõttu korduvalt ära märgitud. 

13.04.2019 16.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto