Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
27.10.2020
Uus-Meremaa ajakirjanik: Eesti luure teadmisel veeti Estonial relvasüsteeme (41) Eesti Uus piirang sunniks baare varem sulgema (2) Helme umbusaldamise plaani kohal on mustad pilved (52) Kohus saatis Ida-Virumaaal tegutsenud narkodiilerid pikaks ajaks vangi (1) Eesti lühiuudised (1) Urmas Reitelmann lahkub ERRi nõukogust (1) Haigekassa õppis hankeprobleemidest Majandus Majanduse lühiuudised Samsungil algab uus ajastu Võlgades Levikom vuntsib end 5G-konkursiks üles Eesti kerkib jõukuselt maailma 33. riigiks (3) Välismaa Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Leedu valimiste võitjat ootab ees põletatud maa (1) USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Leedu muudab kurssi (1) Hebo Rahman: Poolas toimuv pole okei (24) Kristi Raik: kas vaba maailm saab jälle juhi? (23) Jaan Männik: suurinvesteeringud vajavad tööjõudu, mida pole (4) Tarmo Pikner: murdumatu liit REGIONAALARENG ⟩ Toomas Koobas ja Margus Maasing: digitaristu väljaehitamine vajab riiklikku tervikplaani REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: ülikiire internet ei vaja riigipööret Marge-Marie Paas: Fanny de Sivers vääriks mälestusmärki REGIONAALARENG ⟩ Andres Metsoja: andmesideteenuse tagamine on riigi kohustus REGIONAALARENG ⟩ Raul Siem: kaabelvõrgu arendamine on prioriteet Kultuur Kultuuri lühiuudised Püstitati publikurekord: noorus, tuli ja sära klaverimuusika festivalil Vaataja, astu «Ümarlaua» kogukonda! (1) Krimilugu, mille kahtlusalused pärinevad KuKu klubist Jude Law võimas roll: inimhinge kõdunemise visuaalne ilu Sport Spordi lühiuudised Eesti motoäss leidis hooaja lõpus õige retsepti Soomlased nurisevad taas Rally Estonia majutuse hinna üle Tartu rattaklubi asendab Prantsusmaa hakklihamasinat Tervis Tervise lühiuudised Eesti lapsest kasvab närb liikuja ja passiivne lõbustuste vastuvõtja (1) Teadus USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Tartu Odavama paberkirja saatmist tuleb mitu päeva ette planeerida (1) Tanel Tein: pallaslaste toetuseks – vapruse, vabaduse, rõõmuga (1) Tulevik ja Tammeka läksid mängu ajal kähmlema, võidu võtsid tartlased Tartu lühiuudised Uus lodjakoda ehk väga suur vanaaegsete tööriistadega paadikuur Baskerville’ide koeraga pimedas nagisevas teatrisaalis Tartu kultuuri lühiuudised Lisete Reineberg: lõpetagem ajaga manipuleerimine (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Külastusrekordi teinud Aura veekeskus teenis väikese kasumi

2 min lugemist
Aura veekeskus valmis 2001. aastal. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu linnale kuuluv Aura veekeskus teenis eelmisel aastal 130 000 eurot kasumit, müügitulu oli üle 1,7 miljoni euro.

Linnapea Urmas Klaas ütles, et linn omanikuna on rahul, et veekeskus on tihedas konkurentsis hästi toime tulnud, suurenenud on ujumise populaarsus ja turiste jagub kõigile veekeskustele.

Ebaühtlane koormus

Läinud aastast pärineb ka veekeskuse uus külastusrekord 378 019 inimest aastas, mis teeb keskmiselt 1135 inimest päevas. See on aga ka koht, kust king pigistab. 66 protsenti veekeskusesse tulijast läheb ujulasse, trenni või suplema.

Veekeskuse juhataja Kairit Matto nentis, et kui veekeskuse kohta on kurtmist, siis ikka ruumipuuduse pärast tippaegadel. Tema sõnul oleks veepargi ja terviseklubi poolel tööpäevadel kasvuruumi veel küllaga. Ka suures basseinis oleks tööpäevade lõunati ja nädalavahetuse hommikupoolikuti ruumi küll.

Paindlikuma ajakasutusega kliente üritab veekeskus suunata ka hindade abil: näiteks täiskasvanu ujulapilet maksab päeval 4.50 eurot, õhtuti aga seitse.

Lähema kümne aasta jooksul linna rahakott uut ujulat ehitada ei võimalda, kuid koostöös erasektoriga võiks see olla saavutatav eesmärk.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, et linnale kui omanikule on tähtis, et Aura on ise võimeline investeerima remonti ja arendustesse. «See ei käi nii, et igaks arenduseks peab linn raha juurde panema. Kogu tehnosüsteemide ümberehitus on näidanud Aura võimalusi,» lausus Tamm.

Mullu investeeris keskus põhivarasse kokku 141 000 eurot ja tegi hooldusremonti üle 61 700 euro eest.

Ka sellel aastal on veekeskusel kavas mitmeid töid. Matto tõi esile, et kliendid kindlasti märkavad veepargi kohviku uut mööblit, vähem paistab ehk silma basseiniruumi alumiiniumist ripplagede või liutorude vananenud osade väljavahetamine.

2001. aastal valminud veekeskus vajab pidevat hoolt. Lähema viie aasta vaates võib päevakorrale tulla ka veekeskuse katuse ja fassaadi remont.

Kuigi aastaid on jutuks olnud, et Aura vajaks laiendust ja ruumi on mõne rajaga lisabasseini ehituseks, ei ole see praegu päevakohane.

Vaja on uut ujulat

«Linn on näinud, et pigem on ujulaid juurde vaja, just Annelinna on vaja uut ujulat,» sõnas Tamm. Linn korraldas ka hoonestusõiguse konkursi Ihaste tee äärde ujula rajamiseks, kuid pakkumisi ei tulnud.

Reaalsus on aga, nagu linnavalitsuse liikmed möönsid, et lähema kümne aasta jooksul linna rahakott uut ujulat ehitada ei võimalda, kuid koostöös erasektoriga võiks see olla saavutatav eesmärk.

Aura keskuses on 25 x 50 meetri suurune spordibassein ja 8 x 25-meetrine õppebassein, veepark lõbustusatraktsioonidega ning terviseklubi saunadega.

Seotud lood
26.10.2020 27.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto