Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

USA ja Euroopa triivivad uude kaubandussõtta

4 min lugemist
  • Sel nädalal alanud USA ja Euroopa Liidu kaubanduskõnelustel on kaalul palju.
  • Vastastikuste tollide edasise kehtestamise korral ulatuvad kahjud miljarditesse.
Kaubandussõda  FOTO: Pm

Euroopa Liit nõustus esmaspäeval alustama uusi kaubanduskõnelusi USAga, kuid mõlema osapoole agressiivne retoorika juba enne kõneluste algust annab selgelt mõista, et uue kaubandusleppe asemel võib tulla hoopis uus kaubandussõda.

USA presidendi Donald Trumpi administratsioonile tähendaks see sõda kahel rindel, sest Ameerika Ühendriigid on juba üheksandat kuud kaubandussõjas maailma suuruselt teise majanduse Hiinaga.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

USA ja Euroopa Liidu kaubanduskonflikt lahvatas lõkkele möödunud aastal, kui Trump kehtestas EList pärit teraseimpordile 25 protsendi ning alumiiniumiimpordile 10 protsendi ulatuses tolli. EL vastas 2,8 miljardi euro väärtuses tollidega USA kaupadele.

​Pooled leppisid juulis siiski kokku vaherahus ning Trump ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker tegid ühisavalduse, milles lubasid alustada uusi kaubanduskõnelusi, et tollid kaotada. Kaalul on palju, sest USA ja Euroopa vahetavad igal aastal ligi triljoni euro väärtuses kaupu.

16.04.2019 18.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto