Sisukord
Karjäär
Postimees
20.04.2019
Eesti Visiidi kajastus: keeruline logistiline operatsioon (20) Kommentaarid presidentide kohtumisele Kliendid: kas Omnivas on kratid, kes pakke söövad? (22) Majandus Nordica lahkuv juht: AirBaltic rebis meist Tallinnas ette (5) Vennad Tõnisted lähevad võitu püüdma Välismaa Vene-ekspert: Venemaa üritab võita lahingut Brüsselis Arvamus Juhtkiri: aeg kuulata iseennast ja üksteist Berit Nuka: Soome sotside viimane võit (6) Bioeetikust ehitajaks Jüri Ratase kannatused (12) Kohtumise insener (9) Pahapoisist taas kaanepoisiks Neuroosiaia kuningas ehk Robert Smith 60 Juurikas. Munapühad ühendavad inimesi (4) Kultuur Nädala plaat. Ristikheina-neopunk Neuroosiaia kuningas ehk Robert Smith 60 Juurikas. Munapühad ühendavad inimesi (4) AK Mart Kivastik: ema keel (1) Keelekool: mõiste mõistmise mõistatus Peeter Langovitsi tagasivaade: kümnes Jazzkaar tõi helisid laiast maailmast Nädala plaat. Ristikheina-neopunk Neuroosiaia kuningas ehk Robert Smith 60 Juurikas. Munapühad ühendavad inimesi (4) Arter Viive Rosenberg: Eesti ei ole praegu see riik, kus läheb korda ühe inimese elutöö (3) K-popi staarid seksiskandaalis Neeme Raud: Ahistaja Anna (17) Reportaaž öisest lennujaamast: kõike näinud turvamees on minetanud solvumisvõime (3) Eestlanna Ameerikas, kes suudab avada tähtsaid uksi (1) Moodne kasemahla tegu: mets täis siniseid voolikuid (5) Filmiarvustus «La Llorona needus»: soov üle õla vaadata on garanteeritud Lihavõttelauale: muna semmib tuunikalaga, kohupiim sefiiriga Jäneste püha: nunnud nudisabad on nõudlikud lemmikud Sõiduproov. Volkswagen T-Cross: veetlev tarbeese Kevad käes, näpud mulda. Vajadusel väikese tehnoabiga Armastuse üledoos: miks ma peaks selga toppima musijälgi täis pükstüki?! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestlanna Ameerikas, kes suudab avada tähtsaid uksi

7 min lugemist
Noorte ettevõtjate nõustaja Kerstin Karu. Tema tutvusvõrgustik LinkedIni keskkonnas ulatub mitme tuhande inimeseni. Ainuüksi San Francisco ja Silicon Valley piirkonnas on tal mitusada äriinimest, kellega võiks huvilisi mugavalt tuttavaks teha. FOTO: Sander Ilvest

Kui Kerstin Karu lõpetas ülikooli, tundis tema vastu huvi mitu Londoni reklaamiagentuuri. Tema sõitis aga hoopis Californiasse, kus teda ei oodanud keegi ega miski. Pelgalt viie aastaga töötas ta end seal nii üles, et nüüd käivad temalt nõu küsimas need, kes ihkavad Ameerikas alustada oma ettevõttega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kerstin Karu kutsub veinikeldrisse, mida peavad Facebooki rajaja Mark Zuckerbergi nimelise San Francisco üldhaigla lähistel grusiinid, kes toodavad juba pikemat aega oma veine Californias. Eestist kaugel San Franciscos on Eristavi veinikelder talle üks kohti, mille kaudu säilitada kodunt eemal mingitki sidet kodumaaga, sest eestlased on hoolimata temperamentide erinevusest grusiinidega alati suurepäraselt läbi saanud.

Eristavi veinikelder on ühtlasi koht, kuhu Karu (28) viiks hea meelega ka Eesti ettevõtjaid, kes soovivad jõuda Ameerika turule. Nagu jõudis tema.

Ta lõpetas kümnendi eest Tallinnas Prantsuse lütseumi, õppis seejärel kolm aastat Inglismaal Lancasteri ülikoolis turundust ning lendas pärast lõpudiplomi saamist USAsse, olgugi et teda ootas paar head tööpakkumist Londoni reklaamiagentuuridelt ning üks Briti investor soovis rahastada tema toonast äriideed. «Aga mul on eluaeg olnud tunne, et pean Californiasse tulema,» tunnistab ta. «Miks, ei oskagi öelda. Põnev ju!» Pärast Eesti suure sõbra, riskikapitalist Tim Draperi omanimelise eraülikooli lõpetamist on Karu tegutsenud San Franciscos ettevõtja, turundustehnoloogi ja startup-firmade mentorina. Aastate jooksul ammutatud kogemuste najal teab ta, kuidas Ameerika turul asju ajada, mistõttu on loogiline, et nii mitmedki Eesti ärimehed, kes sealkandis maad kuulanud, on temaga ühendust võtnud. Õige valik, sest inimeste kokkuviimine õigete inimestega on just Karu spetsialiteet.

Kerstin Karu edu Ameerika ärimaailmas lükkab ümber mitu levinud müüti. Siin need on!

19.04.2019 22.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto