Sisukord
Maailm
Postimees
20.04.2019
Eesti Visiidi kajastus: keeruline logistiline operatsioon (20) Kommentaarid presidentide kohtumisele Kliendid: kas Omnivas on kratid, kes pakke söövad? (22) Majandus Nordica lahkuv juht: AirBaltic rebis meist Tallinnas ette (5) Vennad Tõnisted lähevad võitu püüdma Välismaa Vene-ekspert: Venemaa üritab võita lahingut Brüsselis Arvamus Juhtkiri: aeg kuulata iseennast ja üksteist Berit Nuka: Soome sotside viimane võit (6) Bioeetikust ehitajaks Jüri Ratase kannatused (12) Kohtumise insener (9) Pahapoisist taas kaanepoisiks Neuroosiaia kuningas ehk Robert Smith 60 Juurikas. Munapühad ühendavad inimesi (4) Kultuur Nädala plaat. Ristikheina-neopunk Neuroosiaia kuningas ehk Robert Smith 60 Juurikas. Munapühad ühendavad inimesi (4) AK Mart Kivastik: ema keel (1) Keelekool: mõiste mõistmise mõistatus Peeter Langovitsi tagasivaade: kümnes Jazzkaar tõi helisid laiast maailmast Nädala plaat. Ristikheina-neopunk Neuroosiaia kuningas ehk Robert Smith 60 Juurikas. Munapühad ühendavad inimesi (4) Arter Viive Rosenberg: Eesti ei ole praegu see riik, kus läheb korda ühe inimese elutöö (3) K-popi staarid seksiskandaalis Neeme Raud: Ahistaja Anna (17) Reportaaž öisest lennujaamast: kõike näinud turvamees on minetanud solvumisvõime (3) Eestlanna Ameerikas, kes suudab avada tähtsaid uksi (1) Moodne kasemahla tegu: mets täis siniseid voolikuid (5) Filmiarvustus «La Llorona needus»: soov üle õla vaadata on garanteeritud Lihavõttelauale: muna semmib tuunikalaga, kohupiim sefiiriga Jäneste püha: nunnud nudisabad on nõudlikud lemmikud Sõiduproov. Volkswagen T-Cross: veetlev tarbeese Kevad käes, näpud mulda. Vajadusel väikese tehnoabiga Armastuse üledoos: miks ma peaks selga toppima musijälgi täis pükstüki?! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vene-ekspert: Venemaa üritab võita lahingut Brüsselis

10 min lugemist
  • Venemaa kasutab ära ja toidab lääneriikide nõrkusi ja erimeelsusi.
  • Kreml ekspordib lääneriikidesse oma korruptiivset süsteemi.
  • Venemaa eesmärk on alistada lääs viimase koduväljakul.
  • Tänapäeva kommunismi leviku vaste on korruptsiooniindeks.
Vladimir Putin on siiski surelik ja tema surma järel peab Venemaa seisma silmitsi võimu järjepidevuse probleemiga. Vahepeal suudab Putin aga palju kahju tekitada, hoiatab Euroopa poliitikaanalüüsi keskuse Vene asjade juhataja Brian Whitmore. FOTO: Mihkel Maripuu

Venemaa on õppinud kasutama ära lääne nõrkusi ja importima oma süsteemi edukalt teistesse riikidesse. Mängu keskmes on korruptsioon ja kõige haavatavamad on riigid, kus puudub usaldus avalike institutsioonide vastu, rääkis Postimehele Tallinna külastanud mõttekoja Center for European Policy Analysis (CEPA) vanemliige ja Vene programmi juhataja Brian Whitmore.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pikka aega on lääneriigid olnud Vene rikastele koht, kus oma vara kindlas kohas hoida. Nüüd näeme tugevat Vene mõju Euroopa poliitikale. Kui sõltuv on Euroopa Vene rahast ja kas neid investeeringuid võib vaadelda pinna ettevalmistamisena poliitilisele mõjukampaaniale?

Vene raha ei ole ainult Vene raha ja Vene äri ei ole ainult Vene äri, ning küsimus ei ole enam vaid Vene ametnike raha hoiustamises turvalises kohas. See on muutunud relvaks, tegu on tööriistaga, mille abil luuakse mõjuvõrgustikke, see on tööriist, millega õõnestada usaldust institutsioonide vastu.

Peame vaatama Vene mõjukampaaniaid nagu ökosüsteeme. Kõik on viimasel ajal keskendunud desinformatsioonile, justkui see oleks midagi, mis toimub isoleerituna kõigest muust. Kuid desinformatsioonikampaaniatesse on valatud väga palju raha.

Tegemist on ökosüsteemiga, mille osad on korruptsioon, organiseeritud kuritegevus, rahandus, energeetika, kübervaldkond. Kõik need asjad töötavad ühtselt Vene pahatahtliku mõjukampaania heaks ja toetavad seda, mida ma nimetan Putini tumedaks ökosüsteemiks.

19.04.2019 22.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto