R, 27.01.2023

Vennad Tõnisted lähevad võitu püüdma

Jaano Martin Ots
Vennad Tõnisted lähevad võitu püüdma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tõnu ja Toomas Tõniste vahel on Melges 24 klassi 2015. aasta maailmameister Christopher Rast.
Tõnu ja Toomas Tõniste vahel on Melges 24 klassi 2015. aasta maailmameister Christopher Rast. Foto: Pierrick Contin

Olümpiamedalistist Tõnu Tõniste juhtimisel ja äsja rahandusministri ameti maha pannud Toomas Tõniste osalusel läheb Eesti paatkond püüdma maailma parima purjetajamisriigi tiitlit ja 200 000 euro suurust auhinnaraha.

Nimelt avati esmaspäeval Šveitsis ​Lausanne’i olümpiamuuseumis maailma parima purjetamisriigi väljaselgitamiseks regatisari SSL Gold Cup. Esimene regatt peetakse Šveitsi järvedel 2021. aasta septembris ja oktoobris, ettevalmistus- ja treeninguperiood algab tänavu suvel.

Regatt nagu jalgpalli MM

Purjetamises on palju paadiklasse, milles peetakse igal aastal maailma tippvõistlusi. Seni pole olnud üht üleilmset purjeregatti, mis reastaks riigid absoluutsesse paremusjärjestusse, nagu seda jalgpallis teeb MM-sari. Star Sailors League’i spordidirektor Mateusz Kusznierewicz ütles, et regati Gold Cup eesmärk on korraldada nii lihtne võistlus kui võimalik. «Koos paljude maailma juhtivate purjetajatega töötasime välja regati kontseptsiooni, mis on nii võistlejatele kui pealtvaatajatele lihtsasti arusaadav,» rääkis Kusznierewicz.

Märksõnad
Tagasi üles