Sisukord
Majandus
Tänane leht
20.04.2019
Eesti Visiidi kajastus: keeruline logistiline operatsioon (20) Kommentaarid presidentide kohtumisele Kliendid: kas Omnivas on kratid, kes pakke söövad? (22) Majandus Nordica lahkuv juht: AirBaltic rebis meist Tallinnas ette (5) Vennad Tõnisted lähevad võitu püüdma Välismaa Vene-ekspert: Venemaa üritab võita lahingut Brüsselis Arvamus Juhtkiri: aeg kuulata iseennast ja üksteist Berit Nuka: Soome sotside viimane võit (6) Bioeetikust ehitajaks Jüri Ratase kannatused (12) Kohtumise insener (9) Pahapoisist taas kaanepoisiks Neuroosiaia kuningas ehk Robert Smith 60 Juurikas. Munapühad ühendavad inimesi (4) Kultuur Nädala plaat. Ristikheina-neopunk Neuroosiaia kuningas ehk Robert Smith 60 Juurikas. Munapühad ühendavad inimesi (4) AK Mart Kivastik: ema keel (1) Keelekool: mõiste mõistmise mõistatus Peeter Langovitsi tagasivaade: kümnes Jazzkaar tõi helisid laiast maailmast Nädala plaat. Ristikheina-neopunk Neuroosiaia kuningas ehk Robert Smith 60 Juurikas. Munapühad ühendavad inimesi (4) Arter Viive Rosenberg: Eesti ei ole praegu see riik, kus läheb korda ühe inimese elutöö (3) K-popi staarid seksiskandaalis Neeme Raud: Ahistaja Anna (17) Reportaaž öisest lennujaamast: kõike näinud turvamees on minetanud solvumisvõime (3) Eestlanna Ameerikas, kes suudab avada tähtsaid uksi (1) Moodne kasemahla tegu: mets täis siniseid voolikuid (5) Filmiarvustus «La Llorona needus»: soov üle õla vaadata on garanteeritud Lihavõttelauale: muna semmib tuunikalaga, kohupiim sefiiriga Jäneste püha: nunnud nudisabad on nõudlikud lemmikud Sõiduproov. Volkswagen T-Cross: veetlev tarbeese Kevad käes, näpud mulda. Vajadusel väikese tehnoabiga Armastuse üledoos: miks ma peaks selga toppima musijälgi täis pükstüki?! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nordica lahkuv juht: AirBaltic rebis meist Tallinnas ette

7 min lugemist
  • Nordica pilootide nappuse põhjus tulenes liiga kiiresti kasvavast lennumahust.
  • Liine kärbiti nii personali puuduse kui väikse majandusliku tulu tõttu.
  • Suhted LOT-iga on paranenud, ent vaidluskohti on endiselt.
Nordica juht Hannes Saarpuu on ametis veel neli nädalat, pärast seda läheb ta Gruusiasse teefarmi arendama. FOTO: Tairo Lutter

Mai keskel Nordica juhi kohalt lahkuv Hannes Saarpuu rääkis Kuku raadio saates «Majandusruum», et airBaltic kasvatab agressiivselt Tallinnas oma turuosa, et Balti riikides tugevalt kanda kinnitada. Kui muidu on Nordica olnud mahu poolest Tallinna lennujaamas suurim lennufirma, siis tänavu võtsid lätlased esikoha üle.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Miks te lahkute Nordicast?

Tegelikult sai see välja öeldud juba siis, kui minust Nordica juht sai. Minu roll on lühiajaline ja ajutine, et viia ettevõttes läbi teatud muudatused ja anda aega, et otsida süsteemselt ja põhjalikult pikaajaline liider. Olen kümme kuud ettevõttes olnud ja ma arvan, et see ajutine aeg on planeeritult läbi saanud.

Mis juhtus eelmisel aastal, mil juhtkonnas toimusid suured muudatused?

Suvel, mil ma Nordicasse läksin, oli olukord võrdlemisi keeruline. Suurim mure oli see, et me ei suutnud oma väljalubatud lennuplaani täita, ja sellega olid seotud erinevad n-ö järelmõjud. Probleem ei olnud ainult Tallinna liinivõrguga, vaid me ei suutnud lennuplaani täita ka välisklientidele, kellele osutame lennuteenust, ehk LOTile ja SASile.

Teine probleem oli see, et Tallinna liinivõrku oli vaadatud liigse optimismiga. Tallinna turuolukord oli selline, et aasta alguses tehtud plaanid ei realiseerunud, ja seega jäime oluliselt maha liinivõrgu majandustulemusega. Ka suhted partneritega olid keerulised. Kerge ei olnud alguses ja kerge pole praegugi.

Ühesõnaga, piltlikult öeldes pandi teid raskel ajal tanki?

Noh, mingis võtmes võib nii öelda. Ma teadsin, et olukord ei ole väga lihtne. Milline olukord päriselt oli ja milliste probleemidega pidi tegelema hakkama, sain mingis mõttes teada siis, kui reaalne töö pihta hakkas.

19.04.2019 22.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto