Sisukord
Poliitika
Tänane leht

Populaarseim europarlamendi kandidaat on Kaljurand

2 min lugemist
Marina Kaljurand on populaarseim Euroopa Parlamendi valimiste kandidaat. FOTO: SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Maikuu lõpus toimuvad Euroopa Parlamendi valimised erinevad kahe kuu eest toimunud riigikogu valimistest eelkõige selle poolest, et tegu on sisuliselt isikuvalimistega. Erakondlikust kuuluvusest olulisem on kandidaat ise. Postimehe tellitud ja Kantar Emori läbi viidud uuringust selgub, et kõige populaarsem kandidaat on sotsiaaldemokraatide nimekirjas kandideeriv Marina Kaljurand. Talle annaks oma hääle 12,5 protsenti küsitletutest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sotsiaaldemokraatide kandidaatide toetus kokku annab erakonnale toetuseks 15,5 protsenti, samas kui SDE üldine reiting on viimastel andmetel 11 protsenti. Kantar Emori turundusstrateegiate juht Aivar Voog tõdes samuti, et selles uuringus hakkavad riigikogu reitingutega võrreldes silma suured erinevused, mis vihjab sellele, et Euroopa valimised on oluliselt enam isiku ja palju vähem erakonna valimised.

«Ka kandidaadi positsioon erakonna nimekirjas ei mängi nii suurt rolli kui riigikogu valimistel, seega võib viimane kandidaat saada palju enam hääli kui nimekirja teine või kolmas. Olulisem on isiku enda sobivus esindama Eestit Euroopa Parlamendis,» ütles ta. Sotside euronimekirja tugeva positsiooni taga on Voogi sõnul just põhiliselt Kaljurannale antavad hääled, teiste erakonna kandidaatide osakaal selles on marginaalne.

20.04.2019 23.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto