Sisukord
Arvamus
Postimees

Anne Sulling: kuidas ja millisel kujul täidaks rakendusuuringute keskus Eesti majanduse huve kõige paremini?

5 min lugemist
Anne Sulling  FOTO: Erakogu

Ilma teadustulemuste rakendamiseta uute innovaatiliste toodete ja teenuste arendusse ei liigu me edasi madalatele tööjõukuludele orienteeritud ärimudelitest, kirjutab endine riigikogu liige Anne Sulling (Reformierakond).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) tunnustas möödunud nädalal rakendusuuringute keskuse loomise ideed auhinnaga «Aasta idee 2018».

Rakendusuuringute teemal on seni vähe avalikku arutelu olnud. Teema on keeruline, vajab eelteadmisi ja süvenemist, klikke ei kogu, samas on Eesti tuleviku majandusarengu seisukohalt arvestatava tähtsusega. Kuidas muidu teadustulemused uutesse toodetesse ja teenustesse jõuavad, kui nende rakendusi ei uurita ning ettevõtete toodete ja teenuste arendamisse ei rakendata?

Rakendusuuringute keskused, mille missioon on ettevõtteid abistada rakendusuuringutes ning tootearenduses, mängivad keskset rolli enamiku Lääne-Euroopa riikide innovatsiooni ökosüsteemides. Soomes on tuntud VTT, Rootsis RISE, Taanis GTS, Saksamaal Fraunhofer. Ida-Euroopas leiab neid vähestes riikides, kuid mitu peab plaani neid luua.

24.04.2019 26.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto