N, 11.08.2022

Öised seiklused raudsel rindel

Öised seiklused raudsel rindel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kes küll käivad öösel trennis? Pilt on illustreeriv.
Kes küll käivad öösel trennis? Pilt on illustreeriv. Foto: SCANPIX

Kes on need hullud, kes öösel rauda tõstma tormavad? Vaja uurida! Fakt on see, et niisugust rahvast leidub. Muidu poleks ju mõtet 24/7 fintessklubidel, mis nüüd jõudnud ka Eestisse.

Reede hilisõhtu. Minu tavaline sportlik tegevus sellisel kellaajal on klaasitõste kusagil baaris või kiired kontsakükid teel baari. Nii see paraku on – pole ma mingi eeskujulik trennitšikk. Kuid täna teesklen, et olen. Läheme koos fotograafiga luurele 24-7 Fintessi ööpäev läbi tegutsevasse jõusaali. Juhusliku valiku põhimõttel võtame sihikule Akadeemia tee klubi Tallinnas, kuid seesuguseid trennitempleid tõelistele fanaatikutele on linna peal kokku viis, lisaks pealinnast kaugemalgi. Raud aina ragiseb ja rahvast jätkub kõikjale – vaprad jõusaalisõdalased need eestlased, müts maha!

Spordiklubi pääsla paistab raudsete trellide rägastiku poolest sama turvaline nagu vanglauks. Enne trennihunt siit välja ei saa, kui tuhat kükki tehtud, mis? Tegelikult on põhjus märksa proosalisem: kindel uks on vajalik tagamaks sportijate rahu, sest üllatus-üllatus – erinevalt tavalisest klubist kedagi sind vastu võtmas pole. Tuled omapäi, punnitad, nagu jaksad, ning teed minekut. Introverdi unelm, mis?

Märksõnad
Tagasi üles