Sisukord
Kultuur
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (2) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (1) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (2) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Oksjonile läheb kummalise alghinnaga kunstiteoseid

2 min lugemist
16. mail toimub järjekordne Tartu noore kunsti oksjon.  FOTO: Margus Ansu

Ei ole trükiviga. Väike pilt, mõõtudega 47 x 42 sentimeetrit, millel on kujutatud pokaalid. Selle kõrval sildil kirjas autor Vahram Muradyan, teose pealkiri inglise keeles ja alghind 0,1 eurot. Ei ole tõesti trükiviga, kinnitas Tartu noore kunsti oksjoni projektijuht Kristi Teras, sellise hinna on autor ise määranud. Eile avatud oksjonitööde näitusel torkab aga silma vähemalt veel üks kummaline hind – 15,56 eurot.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Niisuguse hinnaga teose «Ehtne võlts» (digitrükk lõuendil, 61 x 91 cm) on andnud 20. korda toimuvale enampakkumisele kuulus tänavakunstnik Edward von Lõngus. Pildil on tema politseiniku ja Sammalhabeme jäädvustus Kuradisilla juures müüril.

Projektijuht Kristi Teras edastas Edward von Lõnguse selgituse, mille kohaselt on see Hiinas valmistatud piraatkoopia tellitud AliExpressist 15,56 euro eest. Enne oksjoninäitusele viimist on tänavakunstnik sellele lisanud vaid pealkirja «Ehtne võlts» ja signatuuri ning nõnda muutnud «geneerilise piraatkauba uueks originaalteoseks».

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto