Sisukord
Välisuudised
Tänane leht

Kim püüab sõprust Putiniga kasutada Trumpi painutamiseks

3 min lugemist
  • Semulikult kulgenud Vladimir Putini ja Kim Jong-uni kohtumine jäi tulemusteta.
  • Küll kinnitasid riigid soovi edendada suhteid ja teha majanduskoostööd.
  • Putin tuletas USA-le meelde, et tuumakõnelusi ei saa pidada jõupositsioonilt.
  • Kim loodab kasutada Venemaa poolehoidu Ühendriikide survestamiseks.
Tippkohtumise lõpetuseks nautisid Põhja-Korea liider Kim Jong-un (vasakul) ja Venemaa president Vladimir Putin vene köögi parimaid palasid: laual olid näiteks hirvepelmeenid, borš ja ahjuõunasorbett. FOTO: Valery Sharifulin/TASS/Scanpix

Pärast seda, kui Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni ja Ameerika Ühendriikide riigipea Donald Trumpi suhted hapuks läksid, otsib Kim uut suurjõudu, kes võiks teda toetada sanktsioonide leevendamise küsimuses. Osa ekspertide hinnangul oli tema eilne kokkusaamine Venemaa presidendi Vladimir Putiniga mõeldud ärgitama Trumpi administratsiooni oma poliitikat pehmendama.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põhja-Korea valitsus on teatanud ÜRO-le, et riiki võib oodata tänavu ees toidupuudus, mistap soovis Kim tõenäoliselt kindlustada, et Moskva jätkaks riigi toetamist. Viimastel aastatel on Venemaa Kremli kinnitusel andnud Põhja-Koreale 25 miljoni dollari väärtuses toiduabi ning alles märtsis saatis naaberriiki 2000 tonni nisu, teatas TASS.

Samuti loodavad riigid sanktsioonide leevendamise korral teha tihedamat majanduskoostööd. Venemaa tahaks ligipääsu Põhja-Korea maavaradele, eriti haruldastele metallidele, Põhja-Korea aga igatseb naabri elektrit ja Vene investeeringuid vananenud tehastesse, raudteedesse ja muusse taristusse.

Mõistagi arutasid riigijuhid ka Põhja-Korea tuumaprogrammiga seonduvat. Putini sõnul toetab Venemaa nii nagu Ameerika Ühendriigidki püüdeid leevendada pingeid Korea poolsaarel ja hoida ära tuumakonflikte.

25.04.2019 27.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto