N, 1.12.2022

Totaalne pimendamine elutoas

Hendrik Alla
, toimetaja
Totaalne pimendamine elutoas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ruuter enne: tulukesed säravad.
Ruuter enne: tulukesed säravad. Foto: Sander Ilvest

Lugesin neil päevil kokku, et minu elutoas on 23 leedtulukest. Punased, kollased, rohelised, ja mis kõige hullem, need eriti eredad sinised. Tundub, et kõik elektroonikaseadmete tootjad peavad vajalikuks oma toodangut tähistada mõne särava täpikesega. Kui tuba pimendada, siis tekib ikkagi tunne, et kätte on jõudnud igikestev jõul.

Kõige nõmedam neist on Telia digiboksi (täpsemalt Arris VIP1113) toiteadapteri üliere roheline signaallamp, mis näitab, et adapter on seinas. Kus ta on 100 protsenti kogu ajast, nii et täiesti mõttetu info. Lisaks on digiboksil endalgi pidevalt põlev punaroheline leed. Teine samasugune paratamatus on Telia Inteno ruuter, mille esikülge ehib tervelt kaheksa märgutuld. Lisame siia veel hulgaliselt ressiivereid, plaadimängijaid, digi-analoogkonvertereid, soojuspuhur ja mida kõike veel (jah, mul on palju vidinaid, aga vähemal määral puudutab see probleem igaüht). Ja ainult kahe seadme indikaatoreid saab tarkvaraliselt tuhmistada või välja lülitada.

Tulukeste peitmisega tekivad aga probleemid: kõiki seadmeid pole võimalik kapi taha toppida või siis kapiuste taha peita, sest nad vajavad otsenähtavust kaugjuhtimispuldiga. Tõsisemad võimendid võivad aga kinnises kapis ohtlikult üle kuumeneda. Tavaline must elektrikuteip aitab kõige lollakamate tehniliste lahenduste puhul, nagu näiteks eelmainitud digiboksi toiteadapter. Aga vahel peavad need indikaatorid ka asjalikku informatsiooni edastama, ainult pole vaja seda nii eredalt teha!

Märksõnad
Tagasi üles