Sisukord
Arter
Postimees
27.04.2019
Eesti Narkoärikad kasutasid uimasti peitmiseks tänavale pargitud autosid TalTechi nimesõjas põrkuvad tippteadlased ja -advokaadid (8) Dementsus võtab mälu, kuid emotsioonid jäävad (1) Majandus Vanas tehasehoones valmivad odavad tipptoidud (1) Rahva käes on tuhandeid ohtlikke signaalrakette Välismaa Macron nõuab vastutastuks maksukärbetele protestijate taltumist (1) Baltlased peavad hakkama Läänemere kaitset tõsiselt võtma (2) Arvamus Juhtkiri: merevägi pole naljaasi (2) Eili Arula: miks tartlased sabatavad? Kõige ameerikalikumad ettevõtjad (7) Mees teab, mis mees teeb (13) Poolsada elamata elu (1) Üleöö töötu meistertreener Katedraal ja kunstiajalugu Nibu, mis raputas ja muutis maailma Nädala plaat. Anderson .Paak virgutab keha ja vaimu talveunest ärkama Nädala plaat. Kas Lõuna-Korea poistebänd on uus The Beatles? Kultuur Katedraal ja kunstiajalugu Nibu, mis raputas ja muutis maailma Nädala plaat. Anderson .Paak virgutab keha ja vaimu talveunest ärkama Nädala plaat. Kas Lõuna-Korea poistebänd on uus The Beatles? Kodu Päikeseelektrit toodab juba paar tuhat kodu (1) AK Enn Tõugu: arstide tehisintellekt Katedraal ja kunstiajalugu Nibu, mis raputas ja muutis maailma Nädala plaat. Anderson .Paak virgutab keha ja vaimu talveunest ärkama Juurikas: Kunstnike liidu aastanäituse avamine Nädala plaat. Kas Lõuna-Korea poistebänd on uus The Beatles? Anton Irv – Vabadussõja kartmatu väepealik Arter Ott Kaukver, hinnatuim eestlane Räniorus: Silicon Valley annab tunde, nagu elaksin arteril Tahaks teada: kas suvi lubab Eestis riidest lahti koorida? (4) Perearst Karmen Joller: iga seletamatu valu põhjuseid ei ole vaja otsida (6) Hea lugeja! Osale fotokonkursil «Minu ilus ema»! Kuveidi lapsed õpivad eestlase abil inimest tundma (3) Kas lapsi huvitab veel kunst? Filmiarvustus «Uju või upu»: keskeakriis on kukepea Volbrivorstid. Miks mitte peediga Öised seiklused raudsel rindel Tsikli sõiduproov. Honda CMX500 Rebel: tagasi sadulasse Totaalne pimendamine elutoas VIDEO. Saage tuttavaks: särav uus moetalent lõikas lapsena kardinad lõhki ja tegi endale tualette (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Totaalne pimendamine elutoas

3 min lugemist
Ruuter enne: tulukesed säravad. FOTO: Sander Ilvest

Lugesin neil päevil kokku, et minu elutoas on 23 leedtulukest. Punased, kollased, rohelised, ja mis kõige hullem, need eriti eredad sinised. Tundub, et kõik elektroonikaseadmete tootjad peavad vajalikuks oma toodangut tähistada mõne särava täpikesega. Kui tuba pimendada, siis tekib ikkagi tunne, et kätte on jõudnud igikestev jõul.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõige nõmedam neist on Telia digiboksi (täpsemalt Arris VIP1113) toiteadapteri üliere roheline signaallamp, mis näitab, et adapter on seinas. Kus ta on 100 protsenti kogu ajast, nii et täiesti mõttetu info. Lisaks on digiboksil endalgi pidevalt põlev punaroheline leed. Teine samasugune paratamatus on Telia Inteno ruuter, mille esikülge ehib tervelt kaheksa märgutuld. Lisame siia veel hulgaliselt ressiivereid, plaadimängijaid, digi-analoogkonvertereid, soojuspuhur ja mida kõike veel (jah, mul on palju vidinaid, aga vähemal määral puudutab see probleem igaüht). Ja ainult kahe seadme indikaatoreid saab tarkvaraliselt tuhmistada või välja lülitada.

Tulukeste peitmisega tekivad aga probleemid: kõiki seadmeid pole võimalik kapi taha toppida või siis kapiuste taha peita, sest nad vajavad otsenähtavust kaugjuhtimispuldiga. Tõsisemad võimendid võivad aga kinnises kapis ohtlikult üle kuumeneda. Tavaline must elektrikuteip aitab kõige lollakamate tehniliste lahenduste puhul, nagu näiteks eelmainitud digiboksi toiteadapter. Aga vahel peavad need indikaatorid ka asjalikku informatsiooni edastama, ainult pole vaja seda nii eredalt teha!

26.04.2019 29.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto