Sisukord
Eesti
Tänane leht
27.04.2019
Eesti Narkoärikad kasutasid uimasti peitmiseks tänavale pargitud autosid TalTechi nimesõjas põrkuvad tippteadlased ja -advokaadid (8) Dementsus võtab mälu, kuid emotsioonid jäävad (1) Majandus Vanas tehasehoones valmivad odavad tipptoidud (1) Rahva käes on tuhandeid ohtlikke signaalrakette Välismaa Macron nõuab vastutastuks maksukärbetele protestijate taltumist (1) Baltlased peavad hakkama Läänemere kaitset tõsiselt võtma (2) Arvamus Juhtkiri: merevägi pole naljaasi (2) Eili Arula: miks tartlased sabatavad? Kõige ameerikalikumad ettevõtjad (7) Mees teab, mis mees teeb (13) Poolsada elamata elu (1) Üleöö töötu meistertreener Katedraal ja kunstiajalugu Nibu, mis raputas ja muutis maailma Nädala plaat. Anderson .Paak virgutab keha ja vaimu talveunest ärkama Nädala plaat. Kas Lõuna-Korea poistebänd on uus The Beatles? Kultuur Katedraal ja kunstiajalugu Nibu, mis raputas ja muutis maailma Nädala plaat. Anderson .Paak virgutab keha ja vaimu talveunest ärkama Nädala plaat. Kas Lõuna-Korea poistebänd on uus The Beatles? Kodu Päikeseelektrit toodab juba paar tuhat kodu (1) AK Enn Tõugu: arstide tehisintellekt Katedraal ja kunstiajalugu Nibu, mis raputas ja muutis maailma Nädala plaat. Anderson .Paak virgutab keha ja vaimu talveunest ärkama Juurikas: Kunstnike liidu aastanäituse avamine Nädala plaat. Kas Lõuna-Korea poistebänd on uus The Beatles? Anton Irv – Vabadussõja kartmatu väepealik Arter Ott Kaukver, hinnatuim eestlane Räniorus: Silicon Valley annab tunde, nagu elaksin arteril Tahaks teada: kas suvi lubab Eestis riidest lahti koorida? (4) Perearst Karmen Joller: iga seletamatu valu põhjuseid ei ole vaja otsida (6) Hea lugeja! Osale fotokonkursil «Minu ilus ema»! Kuveidi lapsed õpivad eestlase abil inimest tundma (3) Kas lapsi huvitab veel kunst? Filmiarvustus «Uju või upu»: keskeakriis on kukepea Volbrivorstid. Miks mitte peediga Öised seiklused raudsel rindel Tsikli sõiduproov. Honda CMX500 Rebel: tagasi sadulasse Totaalne pimendamine elutoas VIDEO. Saage tuttavaks: särav uus moetalent lõikas lapsena kardinad lõhki ja tegi endale tualette (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

TalTechi nimesõjas põrkuvad tippteadlased ja -advokaadid

3 min lugemist
  • Tippadvokaadid jäid TalTechi brändimuutuse asjus risti vastupidisele arvamusele.
  • Peale jäi rektorile sobivam arvamus - uue nime kasutuselevõtt oli korrektne.
  • Võõrapärase nimekuju vastu sõdivad mainekad professorid lubavad võitlust jätkata
Lühinimi TalTech võeti rektor Jaak Aaviksoo eestvõttel kasutusele mullu, mil ülikool tähistas oma sajandat sünnipäeva.  FOTO: Konstantin Sednev

Eesti advokatuuri esimehe Jaanus Tehveri hinnangul astus Tallinna Tehnikaülikooli juhtkond oma pädevustest üle, kui võttis ilma igasuguste kooskõlastusteta kasutusele lühinime TalTech. Ülikooli kõrgeim juhtorgan kuratoorium jõudis eile aga vastupidisele järeldusele, toetudes tippadvokaadi Jüri Raidla hinnangule.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuratoorium otsustas, et kümned kära tõstnud mainekad professorid ja advokatuuri esimees eksivad: rektor Jaak Aaviksoo võib kergemalt hingata ja TalTechi bränd tuli, et jääda.

«See, et õiguseksperdid võivad näha sama asja erinevalt, ei ole ju eriline üllatus, aga et seisukoht on täiesti vastupidine...» mõtiskleb ülikooli emeriitrektor ja mainekas akadeemik Olav Aarna, kelle meelest ei olnud mullu 17. septembri ülikooli aktusel teatavaks tehtud brändimuutus protsessina piisavalt läbipaistev.

26.04.2019 29.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto