Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (24) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (84) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (36) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kavandatav looduskaitseala paneb kohalikke ja jahimehi muretsema: kes hooldab edaspidi teid, kes metsasihte?

3 min lugemist
Praegu on Kärevere kandis kaitse all 3000 hektarit maad, plaani kohaselt lisandub umbes 4000 hektarit riigile kuuluvaid salu- ja soovikumetsi. FOTO: Margus Ansu

Keskkonnaameti kavatsus suurendada Kärevere looduskaitseala tekitab piirkonnas toimetavates inimestes kõhklusi. Peamiselt on need seotud kaitseala läbivate ja riigimetsa majandamise keskusele (RMK) kuuluvate teedega: kuna looduskaitseala moodustamisel RMK-l majanduslikud huvid kaovad, siis kardetakse, et teed jäävad hooletusse ning oma valduste juurde on pääseda raske, kui mitte võimatu.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tartu vallas Metsanuka külas elav Koit Kraav, kellele kuulub plaanitava kaitseala sees «enklaavina» ligi 50 hektarit metsa, tõdes läinud neljapäeva pärastlõunal keskkonnaameti Tartumaa büroos toimunud koosolekul, et tema ja veel paarikümne kohaliku erametsaomaniku mure on ennekõike seotud sellega, et neid ei kohelda võrdselt kaitsealast väljapoole jäävate inimestega.

«Pelgame seda, et jääme ühiskonnast eemale ehk me ei jõua enam oma valduste juurde. Siiani on piirkonna teid hooldanud RMK, kuid kui neil seal enam majandamist ei toimu, puudub neil ka huvi teid korras hoida,» ütles Kraav. Ka avaldas ta kartust, et halvemal juhul võidakse teed hoopis kinni panna.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto