Lobjakas valis enesetsensuuri asemel lahkumise

Raadio 2 saatejuht Ahto Lobjakas märkis, et tal endal oli plaan lahkuda, kuid enne kui ta jõudis seda öelda, tehti saatesse jäämine talle võimatuks. FOTO: Madis Sinivee

Eelmisel reedel sai teatavaks, et liberaalse maailmavaate poolest tuntud Ahto Lobjakat survestati Raadio 2 saatest «Olukorrast riigis» lahkuma. Rahvusringhäälingu juhatus esialgu kommentaare ei andnud. Järgmine päev teatas Lobjakas oma sotsiaalmeedia kontol, et teda ei vallandatud, vaid talle anti valida enesetsensuuri ja lahkumise vahel.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lobjakas kirjutas, et teda ei ole varasemate Reformierakonna ja Keskerakonna valitsuste ajal kunagi survestatud, ükskõik kui terav on olnud tema kriitika. Seekordsete valimiste järel on aga olukord muutunud. Hakkasid tulema signaalid, et tema kriitika loodava koalitsiooni aadressil on liialt terav ja püüab lubamatult poliitikat mõjutada.

«Kritiseeriti sõnavalikut, soovitati intelligentseid eufemisme ja ümbernurga ütlemisi. Nõuti vähem võitluslikku kajastust, suuremat tähelepanu vääritute isikute ja ideede asemel uue valitsuse programmile,» loetles ta.

27.04.2019 30.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto