Sisukord
AK
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tšornobõl: et inimesed jumala eest teada ei saaks

8 min lugemist
Pärast õnnestust valmistub päästemeeskond sisenema kiirgustsooni. Neid peavad kaitsma kumm ja tina. FOTO: NOVOSTI/SIPA/Scanpix

Jaanus Piirsalu tuhlas Kiievi arhiivis KGB dokumentides ja leidis, et Tšornobõli katastroofi ei võetud algul üldse tõsiselt ning et tuumajaama ehitusprobleemide tõttu pidi see õnnetus varem või hiljem juhtuma.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Mida see tähendab?» kritseldas Ukraina kommunistliku partei juht Volodõmõr Štšerbitski julgeolekukomitee ettekandesse Tšornobõli tuumaelektrijaamas toimunud plahvatusest. Ukraina tollasel kõrgeimal juhil polnud isegi kaks päeva pärast 26. aprill 1986. aastal toimunud plahvatust aimugi, mis tagajärjed on rahuaja suurimal tuumaõnnetusel.

Kiievis käisid täie auruga ettevalmistused Nõukogude töörahva suurima püha 1. mai tähistamiseks ning võimudel polnud eriti aega tegeleda kõrvaliste asjadega. Ja nüüd korraga mingi arusaamatu avarii tuumajaamas!

Ukraina vabariigi julgeolekuteenistuse SBU arhiivis säilinud Ukraina Nõukogude Sotsialistliku Vabariigi julgeolekukomitee KGB dokumentide seas, millega Postimees hiljuti tutvus, on Tšornobõli katastroofi puudutavad dokumendid ühed põnevamad. Nendest on näha, et Nõukogude Ukraina võimud ei pidanud avariid tuumajaamas algul üldse mingiks katastroofiks. Kolm-neli esimest päeva ei võetud seda kuigi tõsise avariina. Suhtumine muutus alles umbes nädal hiljem, mai alguseks.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto