Sisukord
Arvamus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (3) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (12) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (3) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (24) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (2) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (3) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (1) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sõpruse ringi asfaltimine jäi elektrikatkestuse tõttu toppama

2 min lugemist
Sõpruse ringile ja Kalda teele peaks uus asfalt saama pandud 1. maiks, lubab tee-ehitaja. FOTO: Kristjan Teedema

Läinud nädalalõpul oli Annelinnas Sõpruse ringristmik terveks ööks suletud, et sinna saaks panna uue asfaltkatte. Järgmisel ööl pidi linnavalitsuse teatel järgnema asfaldipanek Kalda teel. Uuel töönädalal tuli aga selle kandi liiklejatel tunnistada, et töö on tehtud vaid pooleldi ja ringile sõitjaid ootas ees asfaldist moodustatud kolmnurkne auk.

«Aus vastus on, et asfalditehases oli voolukatkestus. Puuduv osa pidanuks asfalteeritama ööl vastu laupäeva. Öötöödes on tulnud vahe sisse,» kommenteeris Tartu teedeteenistuse juhataja Urmas Mets.

Kauge tähtaeg

Tööde lõpptähtaeg on lepingu järgi alles 28. juunil, kuid Metsa sõnul ei tähenda see, et asfaltimine nii kaua aega peaks võtma. Hankelepingus sai pikk tähtaeg hoopis selleks, et ettevõtja saaks tööd alustada talle sobivamal ajal ja linn selle võrra hinda odavamaks. «Teedeehitajal on kevadel veel portfellid tühjavõitu, siis tahtsid ka kiiresti peale minna,» ütles Mets. «Nõustun, et põhjendamata pausid, kus liiklemistingimused on halvenenud, ei kuulu selle tähtaja sisse,» ütles

Tartu teedeteenistuse teehoolduse spetsialisti Marko Metsma sõnul oli asfaltimiseks ette nähtud aeg kaks nädalat, kuid näiteks teekattemärgistust ei saa kohe värskele asfaldile kanda.

Puuduv osa pidanuks asfalteeritama ööl vastu laupäeva. Öötöödes on tulnud vahe sisse, ütles Urmas Mets.

Oma aja võtavad Metsa ja Metsma selgitusel objekti eripära ja tehnoloogilised nõuded. Näiteks bussipeatuste taskute uuendamiseks töötas projekteerija Toner-Projekt läbi mitu katendikonstruktsioonide lahendust, et need kestaksid kauem. «Nüüd on need ehitatud tsementstabiliseeritud alusel, mis on Tartus uus, vaatame, kuidas see meil end õigustab. Kuid pärast täitmist ei tohi seal ööpäeva jooksul liiklust peal olla,» selgitas Mets.

Tee-ehitusettevõtte Asfaldigrupp projektijuht Martin Kliimant ütles eile, et asfaltimise lõpetavad nad hiljemalt 1. maiks. Kogu remondi lõpetamisega läheb veel aega, kuid ta kinnitas, et töödega ollakse graafikust julgelt kuu aega ees ja seisakust ei pidanud ta põhjendatuks rääkida.

Tööd ülekäigukohtadel

Ebamugavust on pidanud sealkandis taluma ka jalakäijad, sest tänavaületuskohtadel on tööd väldanud kaua. Metsma selgitusel on seal tulnud äärekive alla lasta, et need oleks ühel kõrgusel teekattega. Vaja on asendada betoonkive, ette on nähtud vaegnägijaid abistavad kivid. Jalakäijaile mingit muud tänavaületuskohta pole pakkuda.

«Kahjuks, kui räägime mugavusest, ei ole ega saa ükski ehitusobjekt olema mugav. Teeme kõik selleks, et liikumine oleks tagatud,» ütles Kliimant. «Tegu on siiski pooleli oleva ehitusobjektiga.»

Seotud lood
27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto